Je známa ako rastlina života, pretože je schopná zabiť viacero chorôb a takýmto spôsobom ju musíte používať

Vieme, že slávna rastlina je známa ako pichľavá hruška, alebo lepšie známa ako „nopal“, obsahuje diuretické vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť trávenie a jej vysoký obsah vlákniny nám môže pomôcť zabrániť obezite.

Táto rastlina je veľmi ľahko pestovateľská a nevyžaduje veľkú starostlivosť, aby sa udržala v dobrom stave.

Okrem týchto výhod je však dokázané, že táto rastlina života ponúka rôzne a veľké výhody, ktoré z neho robia doma nápravu vašich preferencií navždy.

Ďalej vám ukážeme výhody nopalu pre naše zdravie.

Vlastnosti kaktusu pre zdravie

Boj proti arterioskleróze

Tento kardiovaskulárny zápal je spôsobený plakom našej krvnej cievy, čo sa dá ľahko liečiť touto rastlinou, pretože vďaka svojim vlastnostiam je silným antioxidačným a protizápalovým prostriedkom najúčinnejším. Odporúča sa konzumovať čerstvý alebo práškový nopalový džús, ktorý pomôže vyhnúť sa ochoreniu.

Zabraňuje rakovine

Táto rastlina obsahuje veľké množstvo vlákniny, rozpustné a nerozpustné. Nerozpustné vody absorbujú vodu a pomáhajú nám lepšie prechádzať potravou cez tráviaci trakt. A zároveň nám môže pomôcť zriediť koncentráciu buniek, ktoré môžu byť potenciálne karcinogénne v hrubom čreve.

Reguluje cholesterol

Vysoká koncentrácia aminokyselín, vitamínu B3 a vlákien sa nachádza v tejto rastline. Táto rastlina je schopná zabrániť prebytočnému cukru v krvi a premene tuku, a tak je schopná výrazne znížiť zlý cholesterol a triglyceridy.

Pomôžte hrubému črevu

Vďaka aktívnym zložkám pomáha predchádzať a vstrebávať sacharidy a tuky. Pomáhajú udržiavať rovnováhu hladiny v krvi v dobrom stave, aby mohli kontrolovať obezitu a pomôcť hrubému črevu tak, aby bolo čisté.

 

Recept na skvapalnený nopal

Je užívaný na prázdny žalúdok, každý tretí deň, až kým sa nezaznamenajú výsledky.

zloženie:

  • stredný kaktus
  • pohár čistej vody
  • citrónovú šťavu
  • lyžičku chia alebo ľanového semena (voliteľné)
  • trochu medu

príprava:

1. Vložte všetko do mixéra dužinu a mixujte niekoľko minút. Piť bez precedenia, pomaly, ak potrebujete žuť, urobte to.

2. Akonáhle pijete túto šťavu, nejedzte nič iné, kým neprejde polhodina. Piť ďalší pohár pred najhlavnejším jedlom dňa, takže pred obedom.

ZDROJ:raisehandnow.com

 

 

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>