Je sauna účinná? Áno, nepochybujte! Dokonca môže pomôcť znížiť riziko vzniku vysokého krvného tlaku

Tajomstvo dlhovekosti je jednoduché. Ako sa ukázalo, musíte navštíviť saunu častejšie, aby ste zlepšili zdravie a zvýšili očakávanú dĺžku života.

Sauna je veľmi príjemný postup, a to je ďalší dôvod, prečo to nezanedbávať. Znie to príliš dobre, aby to bola pravda? Je sauna taká účinná? Áno, nepochybujte!

Zdravotné výhody sáun

Nedávne štúdie vedcov dokazujú, že pobyt v saune znižuje riziko srdcových problémov a tlaku. Užívajte si relaxačný efekt Sauny, vo vašom tele sú úžasné procesy. Záťaž na obehový systém klesá, cievy expandujú, srdce – to trénuje.

Fínski vedci uskutočnili experiment: pozorovali 2 000 mužov vo veku 42 až 62 rokov. Muži, ktorí pravidelne navštevovali saunu dvakrát týždenne, znížili riziko úmrtia na cievnu mozgovú príhodu o 40%.

Zvýšená srdcová frekvencia a aktívne vyhrievanie prinášajú vášmu telu absolútne výhody. Orgány sú vyčistené toxínmi cez kožu, telo je omladené. Relaxácia, ktorá vždy sprevádza saunu, je veľmi užitočná pre nervový systém. Ľudia, ktorí prežili ťažký stres, sauna je potrebná viac ako antidepresíva!

Prevencia pred vysokým krvným tlakom

Čas strávený v saune môže pomôcť znížiť riziko vzniku vysokého krvného tlaku, to potvrdili autori na základe vedcov v časopise American Journal of Hypertension. Štúdie sa zúčastnili fínski muži, ktorí používali saunu štyrikrát až sedemkrát týždenne približne 19 minút. Zakaždým mali znížené riziko vysokého krvného tlaku takmer o polovicu v porovnaní s tými, ktorí navštívili saunu len raz týždenne.

Sauna je taká užitočná ako praktická športová hala, pretože pri cvičení dochádza k zrýchleniu tepovej frekvencie a potenia. Vyberte si to, čo sa vám páči najlepšie – hodinu v hale alebo saune, posilnite svoje zdravie. Choďte do sauny namiesto tréningu a naopak – skvelý nápad.

Povedzte svojim priateľom o výhodách sauny! Pripomeňte im, že je to skvelý spôsob, ako tráviť príjemný čas a udržať zdravie.

ZDROJ:amazingajmer.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>