Je neuveriteľné, aké zázraky dokáže urobiť s našim telom len 5 orechov denne!

Výskumné centrum v Amerike zistilo, že ak spotrebujeme najmenej 5 orechov denne, výrazne znižujeme riziko srdcových ochorení. Ak pravidelne vyživujeme telo niekoľkými orechmi denne, môžeme zachovať zdravie celého cirkulačného systému.

Odborníci tiež zistili, že prospešné živiny orechu zlepšujú funkciu obehového systému 4 hodiny po jedle.

Dr. Penny Kris Eterton, profesor výživy, v závislosti na University of Pennsylvania, ak budete jesť päť kusov orechov denne po dobu 4 týždňov, významne znižuje riziko srdcových ochorení. Prírodný olej z vlašských orechov má po 4 hodinách pozitívny účinok na cievy, pomáha zachovať ich pružnosť, rastlina je k dispozícii v špecializovaných obchodoch, olej z vlašských orechov môže byť bezpečne pridaný do šalátov.

Orechy, mimochodom, sú veľmi prospešné pre funkciu mozgu, pretože Omega 3 mastná kyselina pomáha udržiavať centrálny nervový systém zdravý, nervy môžu fungovať optimálne a udržiavať našu duchovnú sviežosť až do dlhej doby.

Spotreba vlašských orechov sa môže použiť na prevenciu rakoviny prsníka, preto je vhodné, aby ženy zjedli niekoľko kúskov denne a žuvali lahodnú stravu.

Pretože obsahuje kyselinu linolovú, môžeme tiež udržiavať kosti s orechmi zdravé, robia ich silnejšími a zabraňujú vzniku vnútorného zápalu.

Živiny, stopové prvky a vitamíny v orechoch môžu zabezpečiť pokojný spánok, pretože tieto plody obsahujú melatonín, hormón, ktorý má úlohu v regulácii spánku.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>