Intolerancia lepku sa prejavuje viacerými symptómami, všímajte si hlavne tieto

Intolerancia lepku sa často zamieňa s celiakiou. Kým v prvom prípade ide o alergickú reakciu tráviaceho traktu na lepok, celiakia je autoimunitné ochorenie. Prečítajte si, akými symptómami sa intolerancia lepku prejavuje. Väčšinu z nich ľudia pripisujú iným ochoreniam. Pozrite sa na 8 bežných príznakov neznášanlivosti lepku, samozrejme tieto môžu znamenať aj niečo iné avšak ak ich pociťujete už dlhšie bez zjavnej príčiny, určite zvážte návštevu lekára a informujte sa.

Bolesť brucha

Ako sa hovorí načúvajte svojim črevám. Zažívacie problémy sú možno najvýraznejšie známkou neznášanlivosťou lepku. Potom, čo zjete potraviny obsahujúce lepok, môžete najpravdepodobnejšie zažívať plynatosť, nadúvanie, hnačka alebo zápchu. Poškodenie sliznice tenkého čreva v dôsledku konzumácie potravín obsahujúcich lepok, môže viesť k zlému vstrebávaniu minerálov, vitamínov a iných výživných látok z jedla, ktoré jete.

Závrate

Mnoho ľudí s neznášanlivosťou lepku zažívajú zahmlievanie pred očami
dezorientáciu a podivný pocit, že stratili rovnováhu.

Striedavé nálady

Ak vaše črevá nie sú spokojné s potravinami, ktoré jete, potom váš mozog bude tiež nespokojný. Ľudia s neznášanlivosťou lepku často pociťujú nevysvetliteľne podráždenosť, úzkosť, alebo rozrušenie.

Chronická migréna

Bolesti hlavy sú bežné pre osoby s neznášanlivosťou lepku. Aj keď to nie je spojené s jedným špecifickým typom bolesti hlavy, zvyčajne sa vyskytuje v intervale 30 až 60 minút po jedle. Časté migrény môžu tiež viesť k rozmazanému videniu a bolestiam okolo očných jamôk.

Svrbenie kože

Pri problémoch čreva spracovať lepok, dochádza k zápalu, ktorý môže sa navonok, na koži. To je dôvod, prečo je citlivosť na lepok často spojená s kožnými ochoreniami, ako sú ekzémy a lupienka. Imunitný systém reaguje na tráviaci systém tým, že vytvorí protilátky, ktoré môžu spôsobiť suchú, a svrbiacu pokožku.

Fibromyalgia

Fibromyalgia je chronické ochorenie, ktoré postihuje väčšinou ženy a spôsobuje rozšírené bolesti svalov, šliach a väzov. Podľa odborníkov môže odstránenie alebo aspoň zníženie konzumácie lepku mať za následok zmiernenie bolestí pri fibromyalgii.

Chronická únava

Cítite sa unavení, dokonca aj keď si doprajete 8-9 hodinový spánok? Aj to môže signalizovať, že neznášate lepok. Vaše telo je vždy unavené a vynakladá svoju energiu na snahu vysporiadať sa s nežiadúcimi proteínmi lepku, vaša energia sa minie oveľa rýchlejšie, než je zvyčajne.

Intolerancia na laktózu

Obe intolerancia majú podobné príznaky a je pravdepdoobné, že ak trpíte intoleranciou na laktózu, tak neznášanlivosť na lepok nebude ďaleko.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>