Infarkt myokardu – dá sa predpovedať o mesiac skôr? Venujte pozornosť týmto príznakom

Infarkt myokardu je u mladých ľudí stále častejší. Nesprávne je však spojená iba so staršími ľuďmi, takže väčšina z nás ignoruje signály, ktoré nám posiela naše telo. Na čo treba venovať pozornosť?

Signály

Mnoho mladých ľudí ignoruje alarmujúce signály, pretože sú presvedčení, že ich srdcový infarkt ich nemôže ovplyvniť. Starší ľudia však signály ignorujú a pripisujú ich iným chorobám. Tieto príznaky by však nemal nikto ignorovať. Najmä ak naše telo zdieľa informácie už o mesiac skôr!

Nasledujúce príznaky môžu naznačovať, že sa v našom tele niečo pokazí. Môžu nás však informovať o iných chorobách, ako je infarkt myokardu. Takže ich neignorujte.

Problémy so spánkom

Nedostatok spánku je často dôsledkom úzkosti a vysokého rozptýlenia. V noci môže dôjsť k prebudeniu, problémom zaspávania, kvality spánku a nespavosti. Tento signál je u žien veľmi častý.

Búšenie srdca

Existuje nepravidelný srdcový rytmus a zároveň nepochopiteľný pocit strachu a úzkosti. Tento stav môže trvať niekoľko minút, nasledovaný závratmi a extrémnou únavou a ospalosťou.

Neustála únava

Nevykonávate žiadne fyzické aktivity a napriek tomu sa cítite neustále unavení. Najmenšia aktivita môže využiť všetku energiu a čím viac odpočívate, tým viac sa cítite vyčerpaní. Tento stav sa vyskytuje hlavne u žien.

Bolesť na hrudníku

Akékoľvek pocity z hrude, žalúdka, čeľuste, ramien a krku by mali byť pre nás signálom na kontrolu. Bolesť v hrudníku sa zvyčajne objavuje tesne pred infarktom. Nemali by ste samozrejme podceňovať žiadnu bolesť, aj keď sa nevyskytuje centrálne v hrudníku.

Znateľné bolesti brucha

Nie je to neustála bolesť, ale objavuje sa viac-menej systematicky. Môže to spôsobiť pocit nadúvania alebo rozrušenia a tiež pocit plného žalúdka.

Rýchla strata vlasov

Tento signál sa najčastejšie vyskytuje u mužov starších ako 50 rokov. Veľmi často je to spojené s účinkom starnutia, ale je lepšie ho ignorovať. Rýchla a silná strata vlasov môže byť spojená s vysokou hladinou kortizolu v našom tele.

Silné potenie

Pocit, ktorý sa zvyčajne vyskytuje u žien, ktoré ho v určitom veku môžu liečiť ako signály menopauzy. Tento stav by však mal priťahovať najväčšiu pozornosť u žien, ktoré sú stále vo veku, v ktorom sa menopauza nevyskytuje. Najčastejšie sa vyskytuje pocit slabosti a studeného a prudkého potenia.

Problémy s pravidelným dýchaním

Mnoho ľudí ignoruje výskyt dýchavičnosti, aj keď nevykonali žiadnu fyzickú aktivitu. Neočakávaná dýchavičnosť je výsledkom problémov s dýchaním a môže sa objaviť 6 mesiacov pred infarktom.

Zdravie je veľmi dôležité bez ohľadu na vek. Nevyplatí sa ignorovať signály a začať reagovať v pravý čas.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>