Iba jedna avokádová kôstka a vaše obličky sú bez kameňov- starý indický recept

V závislosti od odrody môžu avokádové jadrá zaberať značnú časť ovocia, ktoré je dosť drahé. Čo by sme mohli urobiť s avokádovým semenom?

Od začiatku vám hovoríme, že jediná kôstka vás môže zbaviť obličkových kameňov a žlčníka, liečiť poruchy trávenia a znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

Semeno avokáda

Prvou myšlienkou, ktorá prichádza k vám, keď držíte avokádové semeno, je výsev. Ak máte dostatok trpezlivosti, môžete získať ovocné dreviny priamo u vás doma. Tí, ktorí sa odvážili ochutnať avokádové jadrá, môžu potvrdiť, že má takú chuť, ktorá je taká želaná. Jeho horká chuť je spôsobená prítomnosťou trieslovín, zlúčenín, ktoré môžu byť vo veľkých množstvách toxické.

Semená tiež obsahujú perzín, fungicídny toxín, ktorý môže byť pre niektoré zvieratá jedovatý: psy, mačky, králiky, kone, hovädzí dobytok atď. Na druhej strane, avokádové semená sú bohaté na draslík a fosfor a majú baktericídne a fungicídne vlastnosti.

Okrem toho obsahujú saponíny, ktoré zlepšujú metabolizmus a vylučujú z tela „zlý“ cholesterol. Flavonoidy zo zloženia hrachu liečia a majú profylaktický účinok proti niektorým hrozným chorobám. Aby sa plne využili liečivé účinky semien avokáda, musia sa pripraviť správnym spôsobom. Pred použitím hnedé membránové semená očistite a dôkladne ich osušte.

Potom nastrúhajte a vložte ho do rúry na nízku teplotu na jednu hodinu. Získaná hmota by mala byť mierne zhnednutá a mať zlatohnedočervený odtieň. Získaný prášok sa môže pridávať do mliečnych koktailov, smoothies, kaše alebo ovocných šalátov. Avokádové jadierka sa odporúča pri problémoch s obezitou, aterosklerózou a krvným tlakom. Pripomíname vám, že spotreba tohto produktu v surovom stave je kontraindikovaná.

Priaznivé vlastnosti avokáda:

1. Má protizápalové vlastnosti

Testy na hlodavcoch ukázali, že semená avokáda majú protizápalové vlastnosti v dôsledku prítomnosti flavonoidov v ich zložení.

2. Je to prírodné antibiotikum

Brazílski vedci preukázali, že extrakt z avokádového semena odstraňuje určité plesňové infekcie (napríklad Candida) a ničí vírus nazývaný žltá zimnica (americký mor).

3. Je prospešný pre trávenie

Pred mnohými storočiami pôvodní Američania používali semená avokáda na liečenie porúch trávenia.

4. Je to zdroj antioxidantov

Avokádo sa často uvádza medzi výrobkami s vysokou koncentráciou antioxidantov, čo platí aj pre semená tohto ovocia. V roku 2003 vedci z Singapurskej univerzity dospeli k záveru, že semená avokáda, rovnako ako semená manga, obsahujú významné množstvo „bojovníkov“ proti voľným radikálom, konkrétne katechíny a prokyanidy.

5. Nižšia hladina cholesterolu

Účinok zníženia hladín cholesterolu súvisí s vysokým obsahom vlákniny v avokádových semenách, ktorý bráni vstrebávaniu škodlivých tukov v gastrointestinálnom trakte. Prírodné antioxidanty tiež priaznivo pôsobia na kardiovaskulárny systém. Spomalujú oxidáciu lipidov a tvorbu arteriálnych plakov.

Okrem toho sú avokádové liečivá účinné v prípade vyrážok, vlasov a mastnej pokožky, ale tiež lupín. Drvená hrachová hmota sa používa na odlupovanie a tvárové masky.

Recept proti obličkovým kameňom a žlčníku

Tento recept bol objavený v Indii. Jeho jednoduchosť spolu s pozoruhodnou účinnosťou vás očarí pozitívne.

Zloženie:

  • 1 avokádové semeno
  • 200 ml horúcej vody

Spôsob prípravy:

1. Odstráňte hnedý film z jadra a dôkladne ho osušte. 

2. Nakrájajte na malé kúsky a vložte do mixéra alebo nastrúhajte na strúhadle. 

3. Prach rozpustite vo vode. Množstvo prachu získaného z 1 semena by sa malo rozdeliť na 4 porcie. 

4. Liečivo sa podáva nie viac ako jedenkrát denne, najvhodnejší čas je pred spánkom. Vykonajte tento liek, kým neuvidíte pozoruhodné zmeny. Rešpektujte svoju dávku a vážte si svoje zdravie! 

Pred podaním tohto alebo iného rastlinného prostriedku sa tiež poraďte so svojím odborným lekárom.

Podeľte sa o tieto veľmi užitočné informácie a nezabudnite si kúpiť ovocie nabudúce, keď pôjdete do obchodu!

ZDROJ: jenbloknot.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>