Iba 2 strúčiky tohto prírodného antibiotika v pohári teplej vody, vás môžu zachrániť pred množstvom chorôb, zistite akých

Prakticky každý vie o výhodách cesnaku, aj keď si to najviac pamätajú, keď je otázka posilnenia imunity alebo boja proti nachladnutiu. Ďalšie užitočné vlastnosti cesnaku sú menej známe, ale je mi ľúto …

Iba 2 klinčeky tohto prírodného antibiotika, naplnené v pohári teplej vody, vás môžu zachrániť pred množstvom chorôb. Ťažko uveriť, ale tento jednoduchý recept funguje.

Cesnaková voda

Tu je návod, ako správne pripraviť cesnakovú vodu, pre ktoré by sa mali konzumovať a pre ktoré by to nemalo byť.

Potrebujete:

  • 2-3 strúčiky cesnaku
  • 3 plátky čerstvého citróna
  • 3-4 kvapky olivového oleja
  • 1 šálka teplej vody

Postup:

  1. Odlúpnite strúčiky cesnaku a nakrájajte na malé kúsky.
  2. Nakrájaný cesnak umiestnite do vhodnej nádoby. Pridajte niekoľko plátkov citrónu a 3 až 4 kvapky olivového oleja.
  3. Nechajte ho variť 15 minút.
  4. Precediť a piť okamžite.

Prečo recept na cesnakovú tinktúru obsahuje tieto dva produkty? 

Cesnak je jedným z najlepších antimikrobiálnych látok, účinne čistí cievy, žalúdok a vyháňa parazity. Citrón vyživuje telo vitamínmi, dobre rozpúšťa trosky, stimuluje spaľovanie tukov, zlepšuje pleť.

Vysoký obsah draslíka v citróne posilňuje srdce, má priaznivý vplyv na činnosť mozgu a nervového systému. Veľké využitie citrónu pre tráviaci systém. Jeho použitie zlepšuje fungovanie pečene, prispieva k rozvoju enzýmov a skvapalňuje žlč.

Pri pravidelnom používaní cesnakovej vody znižuje riziko srdcových ochorení, srdcového infarktu a mŕtvice. Voda z cesnaku pomáha riediť krv, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Cesnak pomáha znižovať krvný tlak a normalizovať hladiny cholesterolu.

Medzi zdravotné prínosy denného používania cesnakovej vody patrí aj: zvýšená odolnosť voči infekciám, zníženie bolesti v kĺboch, zlepšenie pečene a obličiek.

Vzhľadom k tomu, cesnaková tinktúra má silný vplyv na telo, neodporúča sa piť každý deň. Pitie 1 pohára tejto tinktúry 2-krát týždenne je zvyčajne dosť na to, aby sa naplno využila jeho liečivá sila.

Najlepšie je piť cesnakovú vodu ráno 30 minút pred raňajkami. Ak v súčasnosti užívate riedidlá na krv alebo lieky na znižovanie krvného tlaku, nepite vodu z cesnaku bez konzultácie s lekárom, pretože znižuje tlak a riedi krv.

Konzumácia cesnakovej vody je tiež účinná domáca strava, ktorá dokáže rýchlo zničiť brušné usadeniny. Stimuluje metabolizmus, pomáha spaľovať kalórie rýchlejšie, potláča chuť do jedla.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>