Hrozí vám operácia kŕčových žíl? Zrušte ju, použite tieto najlepšie prírodné prostriedky a problém bude preč skôr, ako vstúpite na sálu

Kŕčové žily sú termín, ktorý opisuje opuchnuté a zapálené žily, ktoré sa zvyčajne objavujú na nohách. Problém je všeobecne estetický, ale môže tiež naznačovať kardiovaskulárne problémy. Zvyčajná liečba kŕčových žíl je chirurgická, ale mali by ste vedieť, že je možné vyriešiť problém prirodzene.

Kŕčové žily môžu byť spôsobené rôznymi faktormi. Niektoré z nich môžu byť genetika, tehotenstvo, sedavý životný štýl alebo obezita. Asi 50% ľudí starších ako 50 rokov trpí kŕčovými žilami. Zvyčajne sa pokúšajú liečiť ich drahými krémami alebo dokonca aj chirurgicky. Nech už je akákoľvek príčina, existuje viac ako jedna prírodná liečba, ktorá môže raz a navždy liečiť opuchy v žilách.

  1. Protizápalová strava

Konzumácia stravy, ktorá zahŕňa potraviny bohaté na antioxidanty a vlákninu, môže znížiť zápal a je jedným z najlepších spôsobov, ako liečiť problém prirodzene.

  1. Čučoriedky

Čučoriedky sú osvedčeným spôsobom, ako rýchlo a účinne liečiť kŕčové žily. Ovocie môže znížiť opuch a zadržiavanie tekutín a môže byť užívaná vo forme čaju alebo kapsúl.

  1. Esenciálne oleje

Existuje veľa esenciálnych olejov, ktoré dokážu ľahko bojovať proti zápalom a podporiť cirkuláciu vo vašich žilách a zároveň vyvažovať hormóny. Odborníci odporúčajú používať cyprilový olej proti kŕčové žily. Zmiešajte 3-5 kvapiek z neho s niektorým kokosovým olejom a rozotrite postihnuté oblasti každé ráno po dobu niekoľkých týždňov a problém bude preč skôr, ako si myslíte.

TU SÚ NIEKTORÉ POTRAVINY, KTORÉ POMÔŽU LIEČIŤ ŽILY

Ryby

Väčšina druhov rýb je bohatá na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú silnými protizápalovými látkami.

Zelená zelenina

Zelená zelenina sú prírodné super potraviny bohaté na špeciálne enzýmy, fytochemikálie a iné živiny, ktoré môžu posilňovať a opravovať bunky. Odborníci naznačujú, že pili pohárik zelených zeleninových štiav každý deň na zvýšenie krvného obehu a prevenciu kŕčových žíl.

Orechy a semená

Slnečnicové semená sú bohaté na vitamín E a antioxidanty, ktoré dokážu bojovať proti zápalu a opraviť poškodené bunky v tele. Navyše všetky orechy a semená obsahujú vysoké množstvo vitamínov, minerálov, bielkovín, aminokyselín a zdravých tukov, ktoré sú skvelé pre vaše kardiovaskulárne a celkové zdravie.

Repa

Červená repa je silná zelenina bohatá na antioxidanty, ktoré môžu zmierniť krv a bojovať proti zápalu. Zelenina obsahuje aj vysoké množstvo vitamínu C.

Jarabiny

Bobule sú silné antioxidanty s protizápalovými vlastnosťami, ktoré z nich robia ideálne na liečbu kŕčových žíl.

Huby

Huby sú ďalším prirodzeným protizápalovým činidlom, ktoré dokáže účinne liečiť problém.

Cesnak

Cesnak je skutočná prírodná elektráreň bohatá na základné živiny a enzýmy, ktoré dokážu urobiť zázraky pre vaše zdravie. Zelenina môže inhibovať produkciu cytokínov v tele, čo vedie k zníženiu zápalu.

Paradajky

Rajčiaky majú protizápalové vlastnosti, ako aj bioflavonoidy a karotenoidy, ktoré môžu znížiť zápal v tele.

Kurkuma

Kurkuma je jedným z najsilnejších prirodzených protizápalových látok, ktoré môžu ľahko liečiť kŕčové žily.

Zázvor

Zázvor obsahuje gingeroly a ďalšie fytonutrienty, ktoré dokážu liečiť zápalové ochorenia, ako je artritída a dna.

Kajenské korenie

Cayenne pepper a jeho aktívna zložka kapsaicín majú silné protizápalové vlastnosti, ktoré dokážu liečiť kŕčové žily a iné zápalové problémy v tele.

Kokosový olej

Tento olej je bohatý na kyselinu laurovú, protizápalovú látku, ktorá môže zmierniť zápal a liečiť rôzne problémy.

Byliny

Pitie bylinného čaju, ako je rozmarín a šalvia, môže liečiť zápal vo vašom tele a znížiť riziko kŕčových žíl.

ZDROJ:instantlivingmagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>