Hormóny v ženskom tele zohrávajú dôležitú úlohu a veľké zmeny, neprehliadajte ich

„Ako vieme, hormóny hrajú veľmi dôležitú úlohu v živote ženy. Závisia od našej osobnosti, nálady, pravidelnosti menštruačného cyklu, sexuálnej túžby, rýchlosti metabolizmu, aktivity mozgu, stavu kože a vlasov a oveľa viac.

Bohužiaľ, s hormonálnymi poruchami, skôr alebo neskôr sa stretne takmer každá moderná žena. Často nie je ťažké zistiť problém sami: cyklus sa stáva nepravidelný, stav pokožky sa mení, nálada sa zhoršuje a pokúšať sa otehotnieť nevedie k požadovanému výsledku.

Najlepšia vec, ktorú možno v tomto prípade urobiť, je zavolať lekára včas. Našťastie moderná medicína vám umožňuje efektívne riadiť hormonálne pozadie hormonálnou antikoncepciou. Tento liek však môžete vybrať iba v súlade s odporúčaniami odborníka.

Najčastejšie sa predpisujú hormonálne antikoncepčné prostriedky, ktoré zabraňujú nežiaducim tehotenstvám. Mnohé ženy však spravodlivo očakávajú ďalšie účinky vybraného lieku. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila nezávislá výskumná spoločnosť OMI, podporovaný firmou Bayer, 17% žien očakáva, že bude liečiť súvisiace gynekologické ochorenie, 15% z nich čaká na priaznivý vplyv na kožu, 14% sú lieky užívať k eliminácii symptómov PMS a zvyšujú libido.

Hormonálne kontraceptíva poslednej generácie je schopná zvládnuť tieto úlohy a ešte viac. Napríklad prítomnosť folátov v niektorých liekoch vám umožňuje starať sa o narodenie zdravého dieťaťa.

Ženy, ktoré nechcú alebo nemôžu užívať pilulky alebo majú kontraindikácie na estrogén, stojí za to použiť hormonálnu špirálu. Je to tiež účinná metóda popôrodnej antikoncepcie – hormón sa uvoľňuje priamo do maternicovej dutiny, takže jeho obsah v krvi je veľmi malý a neovplyvňuje množstvo a kvalitu materského mlieka.

Nezabudnite na prípadné kontraindikácie hormonálnej antikoncepcie, tak sa určite poraďte sa so svojím lekárom, „- povedal na Mn, pôrodník, gynekológ, endokrinológ, lekár v najvyššej kategórie Golubkova Olga Vyacheslavovna …

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>