Hneď zajtra si kúpte v supermarkete 1 vrecko citrónov. A prečo? Nechajte sa prekvapiť, dôvod sa dozviete v článku…

Zdravotné prínosy citrónov nemožno podceniť. Toto silné malé ovocie robí veľa dobrých vecí pre váš život, váš vzhľad a vaše zdravie.

Začnite s vôňou. Existuje dôvod, prečo nám ich vôňa vyznie „čistá“ a „čerstvá“. Lemony sú antiseptikom prírody a ich šťava je silným čistiacim prostriedkom. Vôňa z nich je známa ako nástraha nálady a často sa používa na vyhľadávanie ľudí trpiacich depresiou alebo úzkosťou.

Citróny vás urobia krásnou

Citrónová šťava je prírodná čistiaca látka na pokožku hlavy a mnohí ľudia ju používajú na to, aby vo vlasoch priniesli prirodzený lesk. Citrónová šťava tiež vysušuje akné, pomáha vyblednúť starecké škvrny a postupne rozpúšťa bradavice.

Nakrájajte na polovicu citrón a trieť polovičky na drsných miestach na nohách, lakťoch a rukách. Šťava zmäkčí tvrdé mozole. Tento trik tiež pracuje na liečenie oparov a pľuzgierov a horúčky.

Môžete použiť šťavu na bielenie nechtov, osviežte si dych alebo upokojte bolestivé nohy.

Citróny vás robia zdravé

Citrónová šťava je dobrá liečba mnohých stavov vrátane artritídy, poruchy trávenia a reumatizmu. Pitie limonády denne zbaví telo toxínov a zabráni tvorbe obličkových kameňov. Citróny sa používajú na liečbu chorôb, ako je cholera a malária, pretože ich šťava pomáha čistiť krv.

Všetci vieme, citróny sú bohaté na vitamín C, ale vedeli ste o mnohých ďalších vitamínoch a mineráloch, ktoré obsahujú? Patria medzi ne vitamín A, vitamín E, meď, chróm, draslík, železo a horčík. Rovnako ako väčšina ostatných plodov, citróny majú vysoký obsah antioxidantov, ktoré dokázali, že bojujú proti známkam starnutia.

Citróny uľahčujú život

Ak chcete vidieť silu z nich urobte malý zázrak vo svojom živote, skúste tento trik. Do každej izby umiestnite tri citróny v miske. Tu je len pár vecí, ktoré sa stanú.

1. Vaša izba bude cítiť nádherne. Pracujú lepšie ako aerosólový sprej alebo osviežovač miestnosti, ktorý práve vyloží chemikálie do vášho prostredia. Získajte čerstvú voňavú miestnosť nakrájaním otvorených citrónov a ponechajte ich v miske cez noc. Nikdy nebudete chcieť použiť iné toxické spreje.

2. Budete dýchať lepšie. Ak trpíte astmou, alebo máte ochorenie alebo alergie, dýchanie v plnený citrónový vzduch celú noc zlepší vaše dýchanie. Budete sa prebúdzať s jasnou hlavou a jasným krkom.

3. Budete sa ľahšie prebudzať. Ak ste niekto, kto sa nenávidí zobudzanie a často sa ráno cíti pomalý, to skončí, keď vdychujete vôňu citrónov. Zdvihnite misku citrónov na tvár a dýchajte. Budete cítiť okamžitý závan energie a pohody, ktoré sú oveľa lepšie a oveľa lepšie pre vás, ako otras kofeínu alebo cukrom naplnený energetický nápoj.

Ukázalo sa, že vidieť niečo jasné a veselé prvú vec ráno okamžite zlepší vašu náladu. Misa slnečných citrónov je len lístok na zdvíhanie vašich šedých ranných nápojov a urobte si, aby ste mali deň s úsmevom.

Je čas prestať používať lahodný citrón ako len obloha alebo prídavok na varenie. Táto citrusová guľa dobra si zaslúži pýchu miesta vo vašom dome. Choď si kúpiť vrecúško citrónov dnes a dať im, aby urobili svoj život zdravší, šťastnejší a krásnejší.

ZDROJ:positivemed.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>