Hneď, ako zistíte, aký vplyv má na vaše zdravie 30 minút chôdze, okamžite obúvate tenisky, v prvom rade spomaľuje rast nádoru

Chôdza len za 30 minút denne môže zvýšiť šance na úmrtie rakoviny takmer o polovicu, výskum ukazuje.

 

Samostatné štúdie zahŕňajúce rakoviny hrubého čreva a prsníka, že pravidelné cvičenie má obrovský vplyv na prežitie.

Prvá bola vykonaná tímom z Harvard University, ktorí sledovali 992 mužov s tretej etape rakoviny hrubého čreva, ktorá sa rozšírila do tkaniva po dobu siedmich rokov.

Tretia fáza je druhá najpokročilejšia forma rakoviny, čo znamená, že je veľká a rýchlo rastúca.

Pacienti, ktorí mierne cvičili 30 minút päť dní v týždni a jedli zdravo bola o 42 percent menšia pravdepodobnosť, že zomrú.

 

Pacienti, ktorí cvičili 30 minút päť dní v týždni a jedli zdravo bola o 42 percent menšia pravdepodobnosť, že zomrú. Oni tiež žili dlhšie, ak sa rakovina vrátila.

Druhá štúdia, podľa austrálskych vedcov, pozrel sa na 194 žien, ktorým nedávno chirurgický zákrok na odstránenie rakoviny prsníka.

Polovica pacientov bolo povedané, robiť miernu aktivitu 180 minút týždenne po dobu najmenej ôsmich mesiacov – hoci mnoho pokračoval po dlhšiu dobu.

Druhá polovica pokračovala a žili normálny život a boli vyšetrené obe skupiny po ôsmich rokoch.

V oboch štúdiách sa u väčšiny pacientov robil svižnú chôdzu ako svoju hlavnú činnosť, ale ťažké čistenie, jemnú cyklistiku a kosenie trávnika tiež počítali.

Vedci sa domnievajú, že aj mierne cvičenie môže spomaliť rast nádoru alebo zabrániť ich návratu znížením hladiny hormónov.

Tieto zahŕňajú inzulín, ktorý pomáha nádorovým bunkám sa množiť, rovnako ako estrogén u žien, ktoré prispieva k rozvoju rakoviny prsníka.

Cvičenie je dôležité najmä pre rakovinu hrubého čreva, pretože to znižuje zápal, ktorý môže viesť bunky k množenie a tvoria sa nádory. Zabraňujú tiež pacientom stať sa obézni, lebo tukové tkanivo produkuje hormóny, ktoré stimulujú rast nádoru.

Štúdia rakovina hrubého čreva bola predstavená na American Society of Clinical Oncology konferencii v Chicagu, najväčie svetové stretnutia rakoviny.

U pacientov s pokročilou rakovinou hrubého čreva by mohli ťažiť z udržania zdravej hmotnosti, byť fyzicky aktívny a jesť zdravú stravu, to táto štúdia naznačuje. ‘

NHS radí pacientom, aby robili aspoň 150 minút miernej aktivity týždenne.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>