Geniálny recept na domácu masť na kŕčové žily

Dnes vám predstavíme recept, ktorý mnohí môžu považovať za užitočný. Bude to liek na kŕčové žily. Avšak skôr, ako sa dostaneme k receptu kŕčových žíl, pozrime sa, prečo sa objavujú a ako im zabrániť. Potom sa budeme zaoberať ich liečbou.

Prečo sa tvoria kŕčové žily

Žiaľ, ženy častejšie trpia týmto ochorením, negatívne ovplyvňujú aj vek (najčastejšie nad 40 rokov) a samozrejme životný štýl. Ak budeme mať sedavé zamestnanie a nebudeme sa hýbať, budeme mať väčšiu tendenciu k kŕčovým žilám.

Spôsobením kŕčových žíl môže byť tiež práca, ktorá vyžaduje dlhú dobu považovaná za príklad. Barber, predavač atď. Tým sa zvyšuje tlak v žilách, a to bráni prúdeniu krvi. Jedným z dôvodov vzniku kŕčových žíl je hlboká žilová trombóza. Potom povrchová žilami prúdi viac krvi.

Negatívny vplyv je aj to, že si nohy položíte na nohu, ak chcete dlhší čas sedieť a sedieť počas dňa v tejto pozícii, stojí za to zvážiť, či sa má tento zvyk zmeniť. Nie bez významu je aj to, čo nosíme, tesné oblečenie, ponožky s gumičkou alebo topánky na vysokom podpätku s pevným zvrškom môžu byť dôvodom vzniku kŕčových žíl.

A čo to, čo jeme? 

To je tiež dôležité, pretože soľ, ktorú jeme veľmi veľa, je tiež jedným z dôvodov vzniku kŕčových žíl. Rovnako ako nadváha, ktorá je tiež spojená s tým, čo jeme.

Čo presne sú kŕčové žily? 

Jedná sa o rozšírenie povrchových žíl, sprevádzané charakteristickým curlingom. Môžete rozpoznať zlyhanie nôh samotných žíl. Ak pociťujete únavu a ťažkosti v nohách a bolesť, hlavne po celý deň, môže to byť spôsobené žilovou nedostatočnosťou. Preto by ste mali začať predchádzať vzniku kŕčových žíl odstránením faktorov, ktoré sme uviedli vyššie.

Stojí však za zmienku, že to nebude vždy účinné. Chronická venózna insuficiencia je často dedičným ochorením. Ak ste boli v rodine predtým, môže to byť ťažké zabrániť. Použitie profylaxie však nebolí.

Hrozba spojená s kŕčovými žilami

Kŕčové žily by sa nemali podceňovať. To nie je len problém týkajúci sa vzhľadu našich nôh. Samozrejme, to je zvyčajne najhorší príznak pre nás, človek by mal mať na pamäti, že kŕčové žily dolných končatín môže vždy dôjsť. Účinok tohto stavu môže byť tvorba trombu. Keď ju zanedbávame, môže to viesť k bolestivým kožným vredom.

Tento problém však nie je nič viac ako to, čo na nás môže čakať, a tiež nás ohrozuje pľúcna embólia. Vyššie uvedený trombus sa môže zlomiť, potom s krvou pôjde do pľúc, a to je niečo, čo ohrozuje naše životy.

Recept na domácu masť s kŕčovými žilami

Naša masť sa skladá z piatich zložiek, ktoré prenikajú hlboko do kože, aby nám pomohli riešiť problém kŕčových žíl. Cesnak rozširuje cievy, čo uľahčuje krvný obeh a eliminuje blokády. Citrón však tenkú krv a má antioxidačné vlastnosti. Oliva vyživuje a vyživuje pokožku, zatiaľ čo aloe vera zmierňuje zápal žíl a bolesť. Poslednou zložkou je rozmarínový olej, ktorý sa používa aj na liečbu krvného obehu.

prísady:

  • 10 strúčikov cesnaku
  • 1 citrón (z neho vylisovaná šťava)
  • 1 pohár olivového oleja
  • 1/3 šálka aloe gelu
  • 20 kvapiek rozmarínového oleja

Cesnak by mal byť olúpaný a nasekaný. Pridajte citrónovú šťavu a olivový olej na cesnak a všetko premiešajte a zavrite v nádobe na 21 dní. Držíme ho v tieni. Po uplynutí tohto času cesnak nakrájajte a pridajte zvyšné zložky, premiešajte a smotana je pripravená. Nebude mať krásnu arómu, takže je najlepšie ho použiť večer. Robíme to každý večer, necháme ho vyschnúť a ideme do postele. Ráno umyjeme kožu.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>