Existujú 4 silné dôvody, prečo je káva pre vaše zdravie dobrá

V priemere každý deň začína väčšina ľudí šálkou kávy. Niektorí ľudia pijú viac počas dňa – štvrtina spotrebiteľov kávy tvrdí, že sú závislí. To všetko nemusí byť také prekvapujúce ako výhody kávy pre naše zdravie. Kľúčovým slovom je samozrejme, rovnako ako vo všetkom, miera!

Cirhóza pečene

Aj keď to nie je liek na cirhózu pečene a nenahrádza nadmernú konzumáciu alkoholu, má pozitívny vplyv na pečeň a je schopný zvládnuť túto hroznú chorobu. Pitím 2 alebo viacerých šálok kávy denne môžete znížiť pravdepodobnosť vzniku cirhózy o 44%!

Diabetes 2. typu

Cukrovka je vážny zdravotný problém, ale káva mu môže zabrániť (samozrejme, bez kryštálového cukru!). Niektoré štúdie ukazujú, že pravidelní užívatelia kávy – najmä tí, ktorí pijú 2 alebo viac šálok denne – majú menšiu pravdepodobnosť cukrovky. Predtým sa predpokladalo, že kofeín hrá hlavnú úlohu, ale teraz sa zdá, že to nie je kofeín, ale samotná káva.

Srdcová choroba

Ak máte ochorenie srdca, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Aj keď je stále pravdepodobnejšie, že tento zvyk môže zabrániť srdcovým chorobám. Štúdie preukázali, že pravidelná konzumácia kávy znižuje pravdepodobnosť kardiovaskulárnych úmrtí. Takže káva môže byť záchranca!

Rakovina

Veľa antioxidantov v káve môže pomôcť v boji proti rakovine. Hoci sa účinné látky v nej nikdy nepoužívajú na liečebné účely, môžu túto obávanú chorobu skutočne udržať preč.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>