Existuje vitamín, ktorý je ľahko dostupný pre všetkých a je schopný neutralizovať malígne bunky a predchádza vzniku nádorov, začnite ho konzumovať

Medicína tvrdo pracuje na vývoji a nájdení lieku na rakovinu, ale stále to  vyzerá tak, že musíme čakať. Existuje však vitamín, ktorý je ľahko dostupný pre všetkých a je schopný neutralizovať malígne bunky a predchádza vzniku nádorov.

Podľa štúdie publikovanej v časopise Oncotarget Medical Journal odborníci zistili, že vitamín C je 10-krát účinnejší na zabíjanie rakovinových buniek ako vedecky vyvinutých protinádorových liekov. Je to skvelá správa, pretože je možné zachrániť životy oveľa viac ľudí, čo je tiež dôležité, pretože napríklad v roku 2015 zomrelo na niektoré druhy rakoviny 9 miliónov ľudí na svete.

Dr Michael P. Lisanti , lekársky profesor na Univerzite v Salforde, povedal, že jeho kolegovia chcú vedieť, ktorá prírodná látka je najúčinnejšia pri ničení rakovinových buniek a dostalo sa na vitamín C. Tento vitamín je prirodzený, neobsahuje toxíny a nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky.

Vitamín C sa nachádza vo väčšine zeleniny a ovocia, najmä v paprike, jahodách, citrusových plodoch, červenej repe a rajčiakoch, ale aj v cibuľke.

V súčasnosti nie je jasné, koľko množstva sa má použiť na dosiahnutie protirakovinového účinku, bude potrebný ďalší výskum na určenie. Oficiálna denná dávka je približne 90 mg, ale väčšina odborníkov sa domnieva, že bude potrebná oveľa väčšia, najmä na prevenciu stresových chorôb, ako je rakovina. Preto môže dospelý spotrebovať denne viac ako 2 000 mg čistého vitamínu C, napríklad ak trpí nejakou chorobou.

Nositeľ Nobelovej ceny Dr. Linus Pauling ako prvý zistil, že vitamín C hrá dôležitú úlohu pri liečbe rakoviny.

Iná štúdia v časopise Science naznačuje, že vitamín C prispieva k prevencii rakoviny hrubého čreva. Keďže je tento vitamín rozpustný vo vode, nezostáva v tele dlhší čas, preto je potrebné ho denne dopĺňať. Ak dôjde k vážnemu nedostatku vitamínu C začnete to pozorovať: vlasy začnú padať, únava, slabosť, krvácanie z nosa, problémy s ďasnami.

Vitamín C hrá dôležitú úlohu pre zdravé kosti, zuby a pri tvorbe kolagénu, čo je záruka pružnosti a mladosti pokožky.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>