Druhy lupín: Čo treba mať na pamäti pred nákupom produktu proti lupinám

Odvráťte sa od tejto švižnej čiernej košele alebo z úžasných malých čiernych šiat, pretože lupiny môžu byť nemilosrdné. Malé biele vločky môžu spôsobiť zmätok, čo vás na sociálnej schôdzke dostane do trapnej situácie. A okrem toho, že vás zbaví vzrušujúceho šatníka, môžu lupiny spôsobiť svrbivú pokožku hlavy, a preto je pre vás ťažké zvládnuť každý deň.

Lupiny sú často prisudzované zlej hygiene a / alebo nesprávnej strave. Vo väčšine prípadov to vyplýva z odlupovania pokožky hlavy vyvolanej v dôsledku sucha. Potravinová výživa, ako aj lokálna hydratácia môžu pomôcť udržať stav v zátoke. Niekedy, keď sa pH vlasovej pokožky stratí synchronizácia, priťahuje množstvo kožných ochorení vedúcich k lupinám.

Niektoré z najtradičnejších liekov proti lupinám sú tiež najefektívnejšie pri liečbe bolesti; ale lepšie porozumenie stavu a poznanie jeho presnej príčiny je vždy lepšie nulovať efektívnu liečbu.

Druhy lupín

1. Suchá pokožka hlavy

Logika funguje rovnako ako pri  pokožke. Keď ho nestačí dostatočne zvlhčiť, začne sa sucho a šupinatá. To je jeden z dôvodov, prečo niektorí ľudia zažili lupiny len v zime keď sa pokožka zbaví všetkej vlhkosti. Väčšina z nás si doprajú horúce sprchy, ktoré zhoršujú stav. Kľúčom je vždy zahrnúť výživné potraviny do stravy a použiť efektívny šampón proti lupinám. Pite veľa tekutín. Vedúci dermatológ Dr. Deepali Bhardwaj varuje pred použitím vlasového oleja: „Oleje nie sú vždy skvelé, lebo môžu nechať hubu na hlave, kŕmite ju a ďalej sa rozšíri.

2. Olejnatá pokožka hlavy

Keď produkuje príliš veľa mazu alebo oleja a nečistí sa správne a pravidelne, spája sa s odumretými kožnými bunkami, aby sa vytvorili lupiny. To je možné liečiť dvoma spôsobmi –

(a) nájdením účinného čistiaceho prostriedku na pravidelné čistenie a udržiavanie pokožky hlavy,
(b) liečenie abnormálnej tvorby mazu / oleja.

Olejnatá pokožka hlavy sa stáva kŕmnou plochou určitej huby nazývanej Malassezia. Takáto podmienka uľahčuje prosperovanie huby a tým zhoršuje lupiny.

3. Poruchy, choroby a alergie

Ďalšie choroby ovplyvňujú naše telá mnohými spôsobmi. Niektoré kožné poruchy, ako je ekzém alebo psoriáza môžu vyvolať lupiny. Môžete byť alergický na určitý liek, chemikálie alebo potraviny, ktoré môžu reagovať spôsobom, ktorý spôsobuje svrbenie a vločkovanie vašej pokožky (vrátane pokožky hlavy). Seboroická dermatitída je forma akútnych lupín, ktorá sa obvykle vyskytuje v zadnej časti hlavy a blízko krku. Môže sa tiež rozšíriť na zvyšok pokožky hlavy a je často sprevádzané vredmi, svrbením a červenými záplaty.

Poznámka: Všetky vyššie uvedené podmienky sa musia liečiť odborne.

Veci, ktoré treba mať na pamäti

Zatiaľ čo akútne stavy môžu byť vyriešené len lekársky, niektoré jednoduché tipy a triky môžu zaistiť, že kriedový prášok z vašich ramien.

– Kľúčom je vždy udržiavať pokožku hlavy čistú, zdravú a hydratovanú.

– Horkovzdušné umývanie vlasov je striktné no-no.

– Vyberajte bylinné, bez chemikálií.

– Nevyžadujte olejovanie.

– Vždy si pravidelne vyčistite príslušenstvo ako svorky a hrebene.

– Znížte štýlové výrobky a uistite sa, že vo vlasoch a pokožke hlavy nie sú zvyšky produktu .

– Nikdy nepožičiavajte svoj hrebeň.

– Lupiny môžu často viesť k padaniu vlasov, poškodenie vlasov, delené vlasy atď.

– Najjednoduchší spôsob, ako liečiť lupiny doma, je zahrnúť každodenné veci vo vašom režime starostlivosti o vlasy, ako je ocot, citrónová šťava a sóda na pečenie. Tradičné domáce prostriedky sú vždy najlepšie na boj proti lupinám.

Vždy sa obráťte na kvalifikovaného odborníka alebo dermatológa predtým, než začnete skúšať opravné prostriedky alebo produkty proti lupinám. Existujú rôzne výrobky proti lupinám na trhu, ktoré vyhovujú rôznym typom pokožky hlavy a tiež sa starajú o špecifické citlivosť a / alebo alergie. Preto je nevyhnutné nájsť si správne uloženie.

ZDROJ:food.ndtv.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>