Doprajte svojmu telu morskú soľ, dokáže nahradiť skoro celú lekáreň, pomáha pri nespočetnom rade chorôb

Prírodná morská soľ je zdravá a má terapeutické vlastnosti, ale predtým, než poznáte jej výhody, musíte vedieť, že sa vyrába prirodzeným odparovaním morskej vody, čím sa zachovávajú všetky jej zložky. Morská soľ vďaka svojmu zloženiu viac ako 80 prvkov má zázračný vplyv na naše zdravie, pokožku a vlasy …

Najväčší rozdiel medzi morskou soľou a kuchynskou soľou spočíva v tom, že kuchyňská soľ v sušení pri 650 stupňov stráca svoju chemickú štruktúru a neobsahuje prvky a minerály potrebné ako morská soľ.

V morskej soli je okrem chloridu sodného 80 rôznych prvkov, ako je draslík, horčík a mangán, ktoré urobia zázraky pre vaše zdravie, pokožku a vlasy.

Výhody morskej soli

 • Morská soľ má zásaditý účinok, ktorý pomáha vyrovnávať hladiny kyselín v tele, čím eliminuje potenciálne riziká smrteľných ochorení.
 • Môže zlepšiť imunitný systém a potom sa telo stáva odolné voči mnohým autoimunitným ochoreniam, ako je chrípka, alergia a tak ďalej.
 • Má vplyv na kardiovaskulárny systém. Vedci dokázali, že pravidelné používanie morskej soli rozpustenej vo vode môže znížiť hladinu zlého cholesterolu v tele. Tiež udržiava krvný tlak pod kontrolou a normalizuje nepravidelnú činnosť srdca.
 • Metabolické nerovnováhy, ako napríklad diabetes, sa môžu úspešne liečiť alebo vyliečiť morskou soľou, pretože pomáhajú pri znižovaní hladiny cukru v krvi.
 • Viac ako 20% sodíka v našom tele je nahromadené v kostiach, ktoré môžu byť poškodené kvôli minerálnemu nedostatku v krvi a telesných tekutinách. Pridaním morskej soli do jedla môžete vyliečiť osteoporózu.
 • Je tiež užitočné pre dýchací systém, zatiaľ čo minerály a diétne prvky, rovnako ako štrukturálne prvky rias, že morská voda obsahuje pomoc pri regenerácii membrány. Morská soľ má mäkký a antiseptický a antibakteriálny účinok kvôli iónom draslíka a horčíka.
 • Je to skvelý zdroj draslíka (ktorý uľahčuje funkciu svalových vlákien), takže morská soľ má pozitívny účinok na kŕče.
 • Počíta sa ako prirodzený filter krvi. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý funguje ako antioxidant a uvoľňuje voľné radikály. Horčík uľahčuje účinnú prácu antioxidantov. Týmto spôsobom morská soľ umožňuje detoxikáciu buniek pokožky absorbovaním všetkých jedovatých látok z nej.
 • Ako odstraňuje toxíny z tela, koža sa stáva mäkkou a zdravou. Preto morské soli môžu zlepšiť svoj tonus. Táto kúpeľ zvýši vylučovanie nadmernej vody z pokožky a vláknitého tkaniva, čím sa zastaví akumulácia nadmernej vody, takže sa pokožka stáva pevnejšou, mäkšou a zdravšou.
 • Morská soľ je bohatá na vitamíny a minerály zásadného významu pre správnu bunkovú výživu. Tieto nutričné ​​zložky môžu zlepšiť bunkový metabolizmus (medzi materiálom a energiou), udržiavať tkanivo hydratované, zlepšiť cirkuláciu na povrchu kože, zlepšiť pevnosť bunkovej membrány.
 • Vápnik pomáha pri čistení pórov kože.
 • Je ideálny ako prirodzené vyprázdňovanie kože, pretože jej štruktúra pomáha odstrániť hornú vrstvu odumretých buniek kože.
 • Je to prirodzený liek pre ľudí s mastnými vlasmi. Môže absorbovať nadmerné množstvo oleja z vlasov, čo sú potom jemné a krásne.
 • Pomocou mnohých minerálov, ktoré sú v ňom, bude vaše vlasy získať veľký objem a vaše vlasy sa bude pohybovať ľahko. Akokoľvek, morská soľ môže poskytnúť dostatok výživných materiálov na folikuly, bude váš vlas jemný.
 • Moja soľ je skvelá v boji proti lupinám. Pracuje priamo na pokožke a zastavuje jej suchosť.

ZDROJ:naturalcarebox.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>