Doprajte si dovolenku pri mori: je to záruka zdravia po celý rok

Ak v lete s obľubou trávite letnú dovolenku pri mori, je dobré vedieť, že more má neuveriteľné účinky na vaše telo, a za pár dní uvidíte, že sa úplne a fyzicky a duševne obnovíte.

Dobrý vplyv na zdravie dýchacích ciest!

Soľný vzduch unikajúci z mora má veľmi dobrý vplyv na zdravie dýchacích ciest a štítnej žľazy. Pre deti je sedemdňová dovolenka na mori ekvivalentom posilňovača imunity, takže návrat do školy vám pomôže vyhnúť sa respiračným chorobám. Morský vzduch je veľmi účinný pri alergiách, astme a bronchitíde, ale má tiež pozitívny vplyv na funkciu srdca.

Terapiu morským vzduchom si môžete vychutnať kedykoľvek v roku, je však najúčinnejšia tri hodiny po východe slnka a jednu hodinu po západe slnka.

Má pozitívny vplyv na duševné zdravie!

Morský vzduch zmierňuje úzkosť, zmierňuje príznaky depresie, pomáha relaxovať a relaxovať. Zvuk vĺn je veľmi upokojujúci, ak dokážeme využiť ranné hodiny, prechádzky, meditácie, cvičenie jogy na pláži. Príjemné prostredie uvoľňuje endorfíny, takže po dovolenke na pláži budeme omnoho vyváženejší.

Oslobodzuje vás od nespavosti!

Museli ste si všimnúť, že po dni strávenom na pláži máte omnoho pokojnejší spánok. Nie je žiadnym tajomstvom, je to z morského vzduchu, pretože je plný negatívnych iónov a urýchľuje proces absorpcie kyslíka v tele. Záporné ióny regulujú hladinu serotonínu, znižujú stres a zvyšujú šťastie. Malé množstvo morskej vody a slnečného žiarenia pomáha v boji proti určitým stavom pokožky. Soľná voda zlepšuje pružnosť pokožky a znižuje riziko vrások.

Morská voda má vysoký obsah vitamínov a minerálov!

Obsahuje 84 životne dôležitých prvkov, ktoré sú pre ľudské telo veľmi dôležité: vitamíny, minerálne soli, stopové prvky, aminokyseliny. Morská voda je tiež bohatá na mikroorganizmy, ktoré majú antibiotický účinok. Zloženie minerálov a stopových prvkov je veľmi podobné ľudskej plazme. Morská voda otvára póry a pomáha telu detoxikovať cez pokožku, čím sa znižuje pravdepodobnosť ochorenia.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>