Domáci detox – očistite telo bez poškodenia zdravia a hladovania

Rôzne diéty a detoxikačné programy dnes dobývajú nielen svet, ale aj srdcia tých, ktorí chcú byť zdraví a vyzerať atraktívne. Unikátne stravovacie schémy – čo môžete vyskúšať doma bez obáv o negatívne dôsledky pre vaše zdravie.

Trvanie detoxikačných programov

Detox programy by mali byť navrhnuté na obdobie nie kratšie ako 1 deň, ale nie dlhšie ako 21 dní. Optimálna doba trvania detoxikačného programu je 3-7 dní. Stojí to za to, aby ste sa orientovali. Ak začnete trpieť bolesťami hlavy a cíti sa zle – to je lepšie dať pauzu, alebo zvoliť miernejšie program pre seba a svoje telo.

Ak obmedzíte spotrebu kalórií vo svojej strave, aktivujte proces spaľovania tukov, ktoré boli predtým uložené vo vašom tele. A to sú tuky, ktoré hromadia toxíny. Preto tým, že znižujete usadeniny tuku, znižujete obsah toxínov vo vašom tele.

V podstate väčšina detoxikačných programov je založená na špeciálnej metóde výživy a v niektorých prípadoch aj na medicínskom hladovaní. A keď my, opustíme určité výrobky alebo jednoducho obmedzíme ich použitie, naše telo má konečne voľný čas na to, aby urobilo svoje sebaobrany. Napriek tomu ste si ho nenašli za úlohu spracovania solídnych raňajok, obeda a večere, a nakoniec sa môže samočistiť.

V dôsledku obmedzení na početnosť a výšku príjmu potravy, alebo úplnému upustenie od niektorých produktov, po určitej dobe (záleží na metabolizmus vášho tela a prítomnosť alebo neprítomnosť ochorenia tráviaceho traktu), črevo začne vyprázdňovať, všetko v ňom obsiahnuté. Zároveň je potrebné pripomenúť, že baktérie a mikroorganizmy, ktoré žijú v črevách, bez jedla nemôže žiť dlhšie ako 30 dní, a čím dlhšie budete robiť, tým viac baktérií a mikroorganizmov bude zabitých. Ale, ako ste pochopili, nielen zlý, ale aj dobrý zahynie. S cieľom prežiť – počas detoxikačného programu je dobré konzumovať zeleninu bohatú na vlákninu – to sú dobré baktérie. A tu je lepšie odmietnuť ďalšie výrobky, najmä kvasnice a jedlá z nich – „kŕmna“ základňa pre škodlivé mikroorganizmy.

Ak obmedzíte spotrebu kalórií vo svojej strave, aktivujte sa proces spaľovania tukov, ktoré boli predtým uložené vo vašom tele. A to sú tuky, ktoré hromadia toxíny. Preto tým, že znižujete usadeniny tuku, znižujete obsah toxínov vo vašom tele.

Bez ohľadu na program, detoxikáciu si musíte vybrať sami, mali by ste vedieť, že čím viac tvrdšie sú pravidlá takéhoto programu, efektívnejšie sa spúšťa čistenie tela.

 

ZDROJ:bezvreda.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>