Domáce masky na viečka a okolie očí, vaša pokožka po nich zostane mramorová a bez vrások

Starnutie spôsobuje mnohé nežiadúce zmeny v našom vzhľade. A najčastejšie sa objavujú prvé zmeny súvisiace s vekom v oblasti očí. Koža očných viečok je tenká, jemná a neustále vystavená vonkajším provokatérom, stresu, nedostatku vitamínov a dobrému spánku.

Dokonca aj najšikovnejšia vizážistka neskryje všetky vrásky, tmavé kruhy a vačky, ktoré sa nevyhnutne objavujú v tejto oblasti tváre. Je však možné odložiť všetky tieto príznaky staroby, ak sa o to správne a pravidelne staráte. Povinnou súčasťou takéhoto programu proti starnutiu sú očné masky v celej jeho rozmanitosti.

Zostavili sme pre vás niekoľko účinných receptov na starostlivosť o pleť. Začnite!

1.  Na zlepšenie elasticity pokožky očných viečok môžete použiť sezamový olej – pôsobí na spevnenie mihalníc a tiež tóny a napína očné viečka, čím odstraňuje jemné vrásky. Tento olej sa môže použiť ako čistiaci prostriedok.

2. Olej z hroznových jadier má tiež priaznivý vplyv na pokožku očných viečok: môže sa použiť ako očný krém na suchú a podráždenú pokožku. Krém aj olej by sa mali aplikovať na úplne očistenú pokožku očných viečok.

3. Na zlepšenie pružnosti pokožky očných viečok môžete použiť  masku petržlenovej šťavy so zemiakovou šťavou. Zmiešajte petržlenovú šťavu a zemiaky v rovnakých dieloch, navlhčite kúsky gázy v zmesi a naneste na pokožku okolo očí. Masku uchovávajte po dobu 15 minút, po ktorej by mali byť gázové obrúsky odstránené a tvár by sa nemala umývať. Táto maska ​​je dobrá pred spaním, dokonale tóny a napína pokožku očných viečok, odstraňuje tmavé kruhy pod očami.

4.  Na zvlhčenie a dotiahnutie pokožky očných viečok je potrebné z času na čas vytvoriť  masku s vaječným žĺtkom. Rozmiešajte vaječný žĺtok a pridajte lyžicu olivového oleja, ricínového oleja alebo sezamového oleja. Naneste na pokožku okolo očí, držte 10-15 minút, po tomto postupe sa má maska ​​jemne opláchnuť teplou vodou.

5.  Na zlepšenie pružnosti pokožky očných viečok môžete vytvoriť masku z banánov. Zmiešajte rovnaké množstvo banánového pyré a mäkkého prírodného masla. Aplikujte na pokožku očných viečok, držte 15 minút, opláchnite teplou vodou.

6. Maska ovsených vločiek. Spravte kašu ovsenných vločiek s mliekom. Na kožu očných viečok sa aplikuje polievková lyžica kaše zmiešaná s polievkovou lyžicou olivového oleja, ricínového oleja alebo sezamového oleja. Masku uchovávajte 10 minút, potom opláchnite teplou vodou.

7. Marhuľová maska, ktorá dodáva pokožke očných viečok pružnosť a krásnu farbu. Marhule kaše v kaši. Na 1 polievková lyžica marhuľového pyré pridajte lyžičku kyslej smotany. Aplikujte na pokožku očných viečok, držte 15 minút, opláchnite teplou vodou.

Tieto pravidlá musíte dodržiavať

  • Hlavnou vlastnosťou týchto masiek je ich mastný základ. Pri starostlivosti o túto oblasť tváre musíte dodržiavať niektoré pravidlá:
  •  V žiadnom prípade nenanášajte nástroj na pokožku. Všetky pohyby sú ľahké a čisté.
  •  Skutočnosť, že pred postupom, mali by ste určite odstrániť všetky make-up, pravdepodobne by nemali byť pripomenuté.
  •  Pred aplikáciou urobte zmes ľahkou masážou (skôr poklepaním) prstami na zvýšenie krvného obehu.
  •  Každá maska ​​v oblasti očí sa zmyje iba studenou vodou a potom sa na pokožku aplikuje výživný krém.
  • Dodržiavanie všetkých týchto pravidiel nielenže posilní účinok procedúr, ale tiež ochráni pokožku pred výskytom predčasných vrások.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>