Do lavóra si naliala asi 40 stupňovú vodu, ponorila do nej chodidlá a počkala až jej sčervenali. Keď zistíte, prečo to urobila, budete to robiť tiež

V minulosti starí Číňania verili, že ako prvé začínajú starnúť nohy. Ak teda obyvateľom Číny sa začali chodidlá nápadne vráskavieť a naskytli sa na nich žily, či sa objavili kostnaté prsty, bolo to prvé znamenie, že sa prehupol do veku, kedy ich telo začalo strácať na sile a kráse. Vyplývalo to z ich zamerania sa na nohy, reflexné zóny a nervové zakončenia. Jedno je jasné, logiku to malo.

Hovorí sa, že staré čínskej medicíne možno dôverovať, pretože dodnes sa aj v modernej medicíne, či kozmetickom priemysle vychádza z ich dávnych učení, zistenie a znalostí. V tomto článku nájdete niekoľko tipov, ako si udržať nohy zdravé as nimi aj celý zvyšok tela.

Zdravé nohy

Cítite ráno bolesť, ťažké nohy, či neschopnosť pretiahnuť chodidlá? Je čas začať s tým niečo robiť. V prvom rade je dobré zájsť za lekárom, ktorý určí, alebo vylúči potenciálny ochorenia. Ak netrpíte niečím vážnejším, choďte rovno z vyšetrenie do čajovne a kúpte si lekársku žlč. Obklady z nej si dávajte na chodidlá, ideálne na noc.

Pohodlné topánk

Nie je ničím novým, že na zdravie nôh majú obrovský vplyv aj topánky. Ak teda nosíte vysoké podpätky, nekvalitné topánky bez poriadnej podrážky, či obyčajné rovné papuče, nečudujte sa, že ráno máte nohy boľavé, vystupujú Vám na nich žily, alebo Vás v noci chytajú kŕče. Kvalitné a pohodlné topánky sú pre celkové zdravie ohromne dôležité, pretože neovplyvňujú len nohy, ale aj chrbtica a zvyšok tela.

10 minút na boso

Aby ste predchádzali istým deformáciám, chodievajte každý deň aspoň 10 minút naboso po tráve alebo kameňoch. Ak nemáte ani jedno ani druhé, potom postačí aj podlaha, ale voľte ju len v krajnom prípade. Dôležitá je aj masáž. Stačí, keď si nohy denne pred spaním premasírujete. Tieto návyky odstraňujú únavu a dlhodobé problémy s chodidlami. Nezabúdajte aj na ranné cvičenie, naťahovanie a napínanie chodidiel.

Najlepšie je masáž

Najlepší relax, aký si môžete dopriať, je masáž chodidiel a nôh. Existuje mnoho druhov, ale v Číne poznajú jeden – volá sa Yung-chuan. Stačí pritláčať na tento bod 20krát po sebe a bez prestávky. Robte to však tak, aby ste pritom nepociťovali bolesť. Podporíte krvný obeh a odstránite každodenné únavu.

Kúpeľ ako odmena

Aby ste svojim nohám dopriali ešte viac, nezabúdajte na pravidelnú kúpeľ. Stačí raz týždenne. Do lavóra si nalejte 38-40ti stupňovou vodu a ponorte do nej nohy. Počkajte, kým nohy nezčervenají a potom začnite stláčať bruška palcov. Doprajte nohám mokré teplo a jemnú masáž aspoň 20 minút raz týždenne. Zázračný účinok jednoduché horúceho kúpeľa pocítite hneď. Veľkú úlohu zohráva aj jemná akupunktúra, ktorú si môžete robiť denne s pomocou masážneho nástroja s malými drobnými pichlačkami. Chodidlá prekrvíte a uvoľníte. Nohy sa po celom dni upokoja a budú mať tak dostatok dôvodov Vás na ďalší deň počúvať.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>