Dlho ma trápili tmavé kruhy pod očami, ktoré sa mi nedarilo zakrývať. Potom som vyskúšala jednu z týchto babských rád a vyzerám oveľa lepšie!

Asi každá z nás sa s nimi ráno budí. Sú nepekné a veľmi nás trápia. Niektoré s menšími, iná s väčšími. Reč je o kruhoch pod očami, ktoré môžu mať mnoho príčin. Rovnako tak je aj mnoho spôsobov, ako sa ich zbaviť!

Ak patríte k ženám, ktoré sa cítia naozaj zle, ak nevyzerajú tip-top, potom je na mieste starať sa okrem make-upu io prirodzenú krásu Vašej pokožky, ku ktorej bezpochyby patrí aj miesta pod očami. Kruhy nie sú esteticky pekné, ale to ešte neznamená, že ich musíme mať večne. Stačí chcieť a vedieť ako na ne.

Prečo vôbec sú?

Kruhy pod očami sú ako väčšina iných fyzických znamení signálom Vášho tela, že niečo nie je v poriadku. Môžete mať málo železa, môžete byť nevyspatá, môžete byť uplakaná, ale aj chorá. Vyčerpaná, vystresovaná, či psychicky týraná. Nič z tohto, však nie je pre Vás.

Aj keď kruhy pod očami z lekárskeho hľadiska nie sú hrozbou, môže byť za nimi viac ako vyššie uvedené faktory. Skupina ľudí ich má v dôsledku zvýšenej pigmentácie v oblasti očí, signalizovať však môžu tiež nedostatok tekutín, problémy s obličkami, nesprávne fungujúci metabolizmus. Na jar alebo na konci leta môžu byť aj reakciou na pele a trávy, ale zvyčajne len u alergikov.

Ako ich odstrániť?

Uhorky

Naše babičky kedysi tiež chceli byť krásne, ale nemali toľko možností a už vôbec nemali farbičky a kremík, ktorými by nedostatky zakrývali. Ako to už býva zvykom, v minulosti boli ľudia múdrejší a vynaliezavejší. Najlepším liekom na kruhy pod očami boli samozrejme uhorky. Tie natrhali v záhrade a naskladali si ich na oči. Efekt bol nielen chladivý, príjemný a upokojujúci, ale aj hydratačné a vyživujúce. Nezabúdajte na silu uhoriek. V kvalitných kozmetických salónoch Vám ich dajú pred kúrou na oči aj dnes.

Zemiak

Zemiaky sú podobne liečivé ako uhorky a ich aplikácie na nepekne sfarbenú pokožku pod očami je rovnaká. Dôležité je, aby boli zemiaky studené, umyté a narezané na plátky samozrejme surové. Odstráni opuch as ním aj tmavú farbu. Nechajte ich pôsobiť na očiach približne 5-10 minút.

Mlieko

Podobne požadovaného výsledku dosiahnete aj s mliekom. Namočte si kozmetické tampóny do studeného mlieka, vytlačte prebytok tekutiny a nasaďte tampóny na oči. Relaxujte s mliečnou maskou aspoň 20 minút. Mlieko je výborne protizápalové a odstraňuje opuch okolo očí.

Čajové vrecúška

Ak nemáte radi studené, potom sú možnosťou číslo dve čajové vrecúška. Ty si na oči pokojne môžete uložiť aj vlažné. Ideálne sú sáčky so zeleným čajom, pretože má ohromné ​​liečivé vlastnosti a Vaše kruhy odstráni jedna radosť. Dôležité je pokožku si po aplikácii zeleného čaju umyť krémom, pretože čaj môže (a nemusí) kožu prifarbiť.

Vajíčka

V minulosti bola veľkým kozmetickým pomocníkom aj vajíčka. V tomto prípade konkrétne vaječné bielky, ktoré si ženy pod oči mazali priamo a nechávali ich na koži uschnúť. Trochu nepohodlná metóda však zaručila žiarivý pohľad a najmä oči bez opuchov.

Ľad

Absolútnym SOS je ľad. Pokiaľ si na kruhy pod očami priložíte ľadovej kapsule, alebo priamo potrite ľadovú kockou, pokožku nielen hydratujete, ale aj zbavíte nepekného opuchu a farbivo vystúpené na povrch zíde opäť kamsi do útrob.

Pri problémoch s tmavými kruhmi pod očami nezabúdajte dbať na dostatok spánku, jedzte vitamín K, B12 a tiež železo. Mnoho žien má kruhy pod očami aj počas menštruácie. Nie je to z únavy a bolesti, ale z úbytku železa v dôsledku krvácania. Znížte príjem soli a pite veľa vody. Vaše oči Vám poďakujú aj bez drahé a chémiou naplnené kozmetiky.

ZDROJ.sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>