Dcéra spravila na matke tento pokus… 100% Alzheimerovej choroby možno zabrániť tým, že robíte toto jediné cvičenie každý večer

Mozog hrá dôležitú úlohu v ľudskom tele, pretože je to orgán, ktorý reguluje všetko v organizme. Je to veľmi zložité a kontrolné funkcie sú také dôležité ako tie, ktoré riadia dýchanie, srdcový tep a teplotu. Ale niekedy sa ich aktivity stávajú rozmazané kvôli Alzheimerovej chorobe.

V mozgu sú niektoré aspekty, ako je spomienka, učenie a každá z aktivít, ktoré človek vyvíja v každodennom živote.

V tomto orgáne sú uložené a spracované všetky údaje, ktoré stimulujú funkcie, ktoré rozvíjajú ľudské telo. Pre tento jednoduchý, ale dôležitý dôvod, musí byť mozog, ako aj svaly, vykonávať, aby sa zabezpečilo, že je udržiavaný v dobrom stave.

Tam sa sústreďujú všetky údaje, ktoré sa spracúvajú na pohyblivosť svalov, pamäť, ovládanie zmyslov a nervového systému. Preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť.

Cvičenie na udržanie mozgu aktívne a prevenciu Alzheimerovej choroby

Osoba zúčastňujúca sa na konferencii ruskej vedy Tatyany Vladimirovnej, špecialistu v oblasti neurovedy, odhalila rad postupov, ktoré odporúča aplikovať na udržanie mozgu aktívne a dokonca na prevenciu degeneratívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba.

Podľa špecialistu bola metóda vyvinuta zo štúdií, ktoré uskutočnila staroslovenská grécka spoločnosť.

V priebehu rokov sa robil veľa výskumu o fungovaní ľudského mozgu a chorobách, ktoré ho ovplyvňujú. Tak ako každý iný orgán tela má tendenciu k degenerácii podľa veku, príjmu alkoholických nápojov alebo zneužívania určitých potravín alebo škodlivých látok.

Ale len cvičenie môže spôsobiť, že váš mozog nebude náchylný k rozvoju Alzheimerovej choroby. Starší ľudia sú vystavení riziku, že utrpia patológiu podobne ako demencia.

Tu sú cvičenia, ktoré môžete urobiť, aby Váš mozog bol aktívny

-Do relaxačnej rutiny pred spaním zahrňte na minútku: len sa snažte zapamätať si všetky aktivity, ktoré ste urobili počas dňa.

– Zatvorte oči, ktoré vám pomôžu cítiť sa viac zamerané.

– Nezabudnite na detaily, ktoré sa zdajú byť zanedbateľné, môžu robiť rozdiel.

– V mysli si hneď večer rozmyslite, čo si ráno oblečiete na seba a naplánujte si svoj deň.

– Urobte si svoj čas, aby ste urobili túto nočnú rutinu, ktorá aktivuje mozgové neuróny, a tým pamäť, povedomie a pozornosť.

Nezúfajte, ak sa vám na začiatku ťažko zapamätá niektoré veci. Oddýchnite, pozastavte a skúste znova. Pokúste sa to urobiť každú noc pred spaním, aby ste mohli vidieť efektívne výsledky.

Ak ste hudobným milencom, odporúčame klasickú hudbu, ktorá môže stimulovať nervový systém. Pustite si symfónie Beethovena alebo Chopina, keď potrebujete nejaký pokoj vo vašich myšlienkach.

Čo je to Alzheimerova choroba?

Táto choroba je najbežnejším spôsobom, ako sa demencia prejavuje u starších ľudí. To je známe pre jeho pomalý nástup, prvé časti mozgu, ktoré majú byť ovplyvnené, sú tie, ktoré ovládajú jazyk, pamäť a myslenie.

Tí, ktorí to trpia, majú vážne ťažkosti so zapamätaním si základných vecí, ktoré sa práve stali, a dokonca aj s menami svojich blízkych tak blízko ako ich deti alebo vnúčatá.

Vážnou a ľútosťou tejto choroby je to, že s časom sa zhoršuje a neexistuje žiadna liečba. Mierne kognitívne poruchy sú zodpovedné za problémy s pamäťou u mnohých ľudí. Väčšina, ale nie nevyhnutne všetci ľudia s miernym kognitívnym postihnutím môžu vyvinúť Alzheimerovu chorobu.

Táto patológia sa zvyčajne prejavuje po 60 rokoch a riziko sa zvyšuje podľa starnutia osoby. Ak v rodine existujú ľudia, ktorí trpia, riziko je ešte väčšie.

Hoci zatiaľ nie je liečba schopná zvrátiť škodlivé účinky ochorenia, niektoré lieky môžu pomôcť zabrániť rýchlejšiemu poškodeniu.

Podieľa sa na najčastejších príznakoch Alzheimerovej choroby

Zmeny v pamäti

Jedným z najčastejších varovaní, najmä v počiatočnej fáze, je zabudnúť na informácie, ktoré ste práve počuli. Zostaňte upozornení, ak osoba vo vašom prostredí opakovane požaduje rovnaké informácie alebo zabudne dôležité dátumy alebo udalosti.

Poznámka: je obvyklé, že starší ľudia zabúdajú na určité mená alebo udalosti, ale čoskoro si môžu znova zapamätať.

Problémy s plánovaním alebo riešením nie sú také jednoduché.

Existujú starší ľudia, ktorí môžu mať problémy s realizáciou plánu, ktorý kedysi robili bez veľkého úsilia alebo spravovania účtov za mesiac. Koncentrácia môže byť zložitejšia a môže vyžadovať viac času, než ste potrebovali.

Ťažkosti s každodennými aktivitami

Osoba, ktorá začína trpieť Alzheimerovou chorobou, bude ťažko dokončovať každodenné úlohy, ako napríklad ísť do obchodu pre pár potravín alebo spravovať rozpočet.

Strata orientácie

Časom sa ľudia s ochorením zabúdajú na prechod času a dátumov. Ale je tiež možné, že nemajú tušenie, kde sú a ako sa tam dostali.

Ťažkosti v čítaní a porozumení vizuálnych obrázkov

Niektorí ľudia, ktorí rozvíjajú Alzheimerovu chorobu, majú zvyčajne problémy s videním alebo ťažkosti s čítaním alebo výpočtom vzdialeností, čo by im v dlhodobom horizonte zabránilo vo vedení vlastného vozidla.

Jazykové problémy

Pacienti môžu mať problémy s pokračovaním v rozhovoroch. Zastavenie uprostred rozhovoru bez vedomia, ako pokračovať alebo opakovať vety je znakom Alzheimerovej choroby.

Objekty sa nepohybovali sami

Osoba trpiaca chorobou zvyčajne presúva predmety z ich bežného miesta alebo má ťažkosti s ich nájdením, aj keď sú veľmi viditeľné. Môžu dokonca obviniť iných z toho, že ich ukradli, situáciu, ktorá sa časom stáva častejšia.

Znížený úsudok

Zmeny úsudku alebo rozhodovania sú bežnými príznakmi. Príkladom toho je, keď osoba s osobou s chorobou zaplatí veľké sumy peňazí za tovary a / alebo služby, ktoré ju nevyžadujú. Strata záujmu o osobnosť je tiež znakom.

ZDROJ:keepyourbody.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>