Dávajte si veľký pozor na týchto zlodejov, kradnú nám to, čo nás niekedy stojí veľa úsilia a odriekania

Niektoré potravinárske výrobky urýchľujú proces starnutia, ukradnú vašu mladosť, krásu a zdravie! Je potrebné obmedziť spotrebu určitých potravín a udržať pokožku pružnú a mladistvú.

 

1. Soľ

Prílišná konzumácia soli zvyšuje krvný tlak, dehydruje telo a narúša kostný metabolizmus. Soľ je tiež zodpovedná za predčasné starnutie. Zastavte konzumáciu soli; spôsobí, že budete jesť viac jedál, než je potrebné.

2. Cukor

Keď sa cukor dostane do tela, doslova ťahá vápnik z kostí a zbavuje telo užitočných stopových prvkov! Cukor znižuje pružnosť kože a spôsobuje artritídu. Nahraďte ho medom a sušeným ovocím.

3. Alkohol

Jednoducho zastavte konzumáciu akéhokoľvek alkoholického nápoja. Dehydruje pokožku a celé telo. Alkohol spôsobuje ochorenie pečene a znižuje hladiny vitamínu A a C.

4. Rýchle občerstvenie

Rýchle občerstvenie pozostáva z množstva soli, cukru a škodlivých prísad a podporuje starnutie pokožky a porušuje hormonálnu rovnováhu. Jesť príliš veľa rýchleho občerstvenia blokuje krvné cievy a zvyšuje váhu.

5. Červené mäso 

Akékoľvek mäso, najmä červené mäso, by sa malo konzumovať s mierou. Obsahuje veľa nečistôt a hormónov. Udené mäso obsahuje karcinogény, ktoré spôsobujú rakovinu.

6. Káva

Príliš veľa konzumácie kávy dehydruje telo a narúša prácu obličiek. Ak uvidíte tmavé vačky pod očami a opuchy ráno, je načase, aby ste nahradili kávu niektorými inými prírodnými nápojmi s osviežujúcim účinkom, ako je citrónová šťava.

7. Sójová omáčka

Sójová omáčka môže obsahovať kyseliny sírovej a kyseliny chlorovodíkovej a spôsobuje obličkové kamene a hypertenziu. Tiež spôsobuje, že vaša pokožka vyzerá nudnejšie.

8. Nealkoholické nápoje

Veľa cukru, farbív a prázdnych kalórií: to všetko negatívne ovplyvňuje pečeň a iné orgány. Nahraďte nealkoholické nápoje čerstvým prírodným džúsom, vodou s citrónom a medom.

ZDROJ:womendailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>