Dávajte si veľký pozor, čo musíte skontrolovať, keď si niečo kúpite v plastovej fľaši, sú to veľmi dôležité informácie

Čo viete o kúpe balenej vody? S najväčšou pravdepodobnosťou ste počuli rady, aby ste sa pozreli na skutočnosť, že je všetko v poriadku. To však nestačí na ochranu vášho zdravia.

Plastové fľaše vždy obsahujú štítok na štítku o tom, z akého typu plastu sú vyrobené. A táto informácia je veľmi dôležitá. Koniec koncov, všetky plasty izolujú chemikálie rôzneho stupňa nebezpečenstva do obsahu fľaše. Pozrite sa napríklad.

Každá fľaša obsahuje jedno z týchto označení.

1. PET alebo PETE

Sú to PET alebo jednorazové fľaše. Môžu uvoľňovať do kvapaliny ťažké kovy a látky, ktoré ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu človeka.

PET je najbežnejším typom plastu na svete. Je dôležité mať na pamäti, že je určená na ONE-TIME použitie. Ak vylejete svoju vodu do takejto fľaše, pripravte sa na skutočnosť, že niektoré alkalické prvky a príliš veľa baktérií môžu doslova obdivovať váš organizmus, ktorý doslova obdivuje PETs.

2. HDP alebo HDPE

Je to veľmi dobrý plast, ktorý nevytvára prakticky žiadne škodlivé látky. Odborníci odporúčajú, ak je to možné, kúpiť vodu v takýchto fľašiach. A je to bezpečné a pre životné prostredie je to užitočné: takmer všetky takéto plasty sú spracovávané.

Jedná sa o pevný typ plastu, ktorý sa najčastejšie používa na skladovanie mlieka, hračiek, čistiacich prostriedkov a pri výrobe niektorých plastových vreciek.

3. PVC alebo V

Veci z tohto materiálu vydávajú aspoň dve nebezpečné chemikálie. Oba majú negatívny vplyv na hormonálnu rovnováhu.

Je to mäkký, flexibilný plast, ktorý sa bežne používa na skladovanie rastlinného oleja a detských hračiek. Z toho sú blistrové balenia vyrobené pre nespočetné spotrebné výrobky. Používa sa aj na pokovovanie počítačových káblov. Sú z neho vyrobené plastové rúry a súčiastky na inštaláciu. PVC je relatívne necitlivé na priame slnečné žiarenie a počasie, preto sa často vyrábajú okenné rámy a záhradné hadice. Napriek tomu odborníci odporúčajú zdržať sa nákupu, tekutín v týchto fľašiach.

4. LDPE

Tento plast sa používa ako pri výrobe fliaš, tak pri výrobe plastových vreciek. Nevypúšťa chemikálie do vody, ktorú uskladňuje.

Ale je to bezpečné v prípade iba nádoby na vodu. Balíky v obchode s potravinami je lepšie, aby ste si ich kúpili: môžete jesť nielen to, čo ste si kúpili, ale aj niektoré veľmi nebezpečné chemikálie pre vaše srdce.

5. PP

Tento plast má biele alebo priesvitné tóny. Používa sa ako obal na sirupy a jogurty.

Polypropylén je určený pre svoju tepelnú odolnosť. Keď sa ohrieva, neroztopí sa. Relatívne bezpečný.

6. PS

Často sa používa pri výrobe kávových šálok a kontajnerov na rýchle občerstvenie. Pri zahrievaní však uvoľňuje nebezpečné chemické zlúčeniny.

Polystyrén je lacný, ľahký a dostatočne pevný typ plastu, ktorý však nie je vhodný na skladovanie teplých jedál a nápojov.

7. PC alebo plast bez špeciálnych značiek

Ide o najnebezpečnejšiu formu plastu. Používa sa pri výrobe fliaš na nádoby na vodu a potraviny.

Uchovávajte potraviny alebo vodu v polykarbonátovej nádobe kategoricky: uvoľňuje bisfenol A – známu látku, ktorá ničí váš endokrinný systém. Potláča produkciu hormónu nazývaného estrogén.

A ešte jedna vec. Predtým, než si kúpite čokoľvek v ľubovoľnom plastovom obale, zamyslite sa dvakrát. Napriek tomu je sklo oveľa bezpečnejšie.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>