Dajte zbohom povlaku a zažltnutým zubom, toto vám pomôže rýchlo a účinne

Na trhu je niekoľko bieliacich zubných pást, ktoré sú vo väčšine prípadov len zbytočne predražené, pretože účinok sa vôbec nedostaví.
Pitie priveľa kávy, fajčenie či nepravidelné čistenie zubov spôsobuje zažltnutie našej zubnej skloviny. Preto vám chceme ukázať rôzne alternatívy, ktorými môžete tieto bieliace zubné pasty nahradiť.

Klinčeky

Toto korenie je používané ako účinný prostriedok proti bolestiam zubov. Tiež bojuje proti mikróbom v ústach. Rozdrvte klinčeky (alebo si kúpte hotový prášok), pridajte trochu olivového oleja a aplikujte zmes na škvrny. Výbornou radou je pravidelné žuvanie klinčeka na odstránenie zápachu a zabíjanie baktérií. Skúste to miesto bežnej žuvačky.

Sóda a soľ

Sóda na pečenie má silný antibakteriálny prostriedok, ktorý pomáha pri odstraňovaní zubného povlaku. Práve preto je ideálna práve na čistenie zubov. Stačí len zmiešať 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy so štipkou soli. Následne do nej ponorte navlhčenú zubnú kefku. Dôležité však je, aby ste to neopakovali viac ako jedenkrát do týždňa, pretože si môžete vážne poškodiť zubnú sklovinu.

Pomarančová kôra

Vo všeobecnosti všetky šupky z citrusového ovocia obsahuje kyselinu. To znamená, že pomáhajú pri odstraňovaní škvŕn na sklovine. Stačí, ak si len budete trieť zuby s bielou časťou kôry po dobu 2-3 minút. Tento proces môžete opakovať aj niekoľko krát týždenne.

Citrónová šťava

Citrónová šťava nie len že odstraňuje povlak, ale taktiež dokonalo bieli zuby. Pre lepši účinok skúste použiť šťavu priamo z kôry. Ponorte zubnú kefku do citrónovej šťavy a jemne prejdite po zuboch. Následne to dobre opláchnite. Dávajte si však pozor, pretože citrónová šťava je veľmi silná látka. Opakujte to len raz za dlhšie obdobie.

Sezamové semienka

Zoberte si do úst plnú hrsť sezamových  semienok a dobre premiešajte. V ústach si vytvorte konzistenciu podobnú zubnej pasty. Potom túto vytvorenú zubnú pastu používajte so suchou zubnou kefkou. Opakujte 2krát týždenne.

Peroxid vodíka a ústna voda

Tak ako ústna voda, tak aj peroxid vodíka má antimikrobiálny účinok. Stačí len ak zmiešate 1 lyžičku antiseptickej ústnej vody s tromi lyžičkami  3% roztoku peroxidu vodíka. Kloktajte to niekoľko minút a na záver si prepláchnite ústa čistou vodou.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>