Dajte si trochu horčice do vane s vodou a neuveríte čo sa stane keď z nej vyjdete

Najčastejšie, väčšina ľudí, si myslí, že horčica sa dáva len na sendvič alebo mäso. Ale v skutočnosti môže byť použitá pre mnoho užitočných vecí! Nielen to, že horčica je lahodné korenie, je tiež skvelé pre zachovanie zdravia a čistenie domu. Prečítajte si nižšie uvedené pokyny a pripravte sa na niečo neznáme! Teraz sa pozrieme na horčicu inak.

Uvoľňuje svaly

Utrpenie zo záchvatov? Máte časté svalové bolesti? Horčica môže účinne udržiavať túto bolesť pod kontrolou. Ak sú vaše veľké svaly upnuté (na chrbte alebo na nohách), pokúste sa si spraviť teplý kúpeľ s horčicou. Zmiešajte dve polievkové lyžice horčice s dvoma polievkovými lyžicami soli a pridajte túto zmes do horúceho kúpeľa. Horčica zvyšuje účinnosť soli a dokonale uľahčuje bolestivé napätie. Ak chcete uvoľniť svaly menšej oblasti, môžete tiež urobiť utišujúci masť. Jednoducho premiešajte jednu časť  horčice s dvoma časťami múky. Potom pridajte trochu vody, kým zmes nie je krémová. Vrhnúť masť na postihnutú oblasť, potom ju zabaliť obväzom a nechať 20-30 minút. Teraz je potrebné zahrnúť príjemnú hudbu a relaxovať, zatiaľ čo bolesť zanikne.

 

Obnovuje pružnosť vašej pokožky

Z horčice môžete urobiť krásnu telovú masku! Horčica obsahuje vitamín E, antioxidanty, ako aj iné protizápalové vlastnosti, ktoré oživujú pokožku. Naneste tenkú vrstvu horčice na tvár, vyhýbajte sa oblasti okolo očí a nechajte 15 minút. Opláchnite dôkladne teplou vodou. Ak sa to urobí správne, vaša pokožka bude svietiť!

 

Skvelý kondicionér na vlasy

Horčicový olej pracuje pre vlasy zázraky! Po použití kondicionéra ako zvyčajne si do vlasov maste hŕstku horčicového oleja. Nechajte olej dobre absorbovať, najlepšie až osem hodín. Ak chcete mať horčicový olej v noci, nezabudnite si dať na kúpanie čiapku na ochranu vašich postelí. V dôsledku toho dostanete lesklé a zamatové vlasy a dotyk je veľmi jemné.

Lieči malé popáleniny

Ak ste sa počas pečenia popálili, najskôr najprv ošetrite poškodenú oblasť studenou vodou. Potom naneste na pokožku trochu horčice. To nielen zabraňuje tvorbe pľuzgierov, ale aj účinne znižuje bolesť. Horčica obsahuje alyl-izotiokyanát, ktorý stimuluje hojenie a znižuje poškodenie kože.

Liečba bolesti v krku

Na zmiernenie bolesti v krku, mali by ste sa pokúsiť tento recept: Zmiešajte lyžicu semená horčice so šťavou z polovice citróna, polievkovú lyžicu soli a lyžice medu a variť tieto zložky v 300 ml vody a nechajte vychladnúť. Ak budete s touto zmesou kloktať 2 alebo 3 krát denne, zápal hrdla bude výrazne oslabený. Ak vaše príznaky pretrvávajú dlhšie ako 3 dni, je najlepšie vidieť lekára, aby ste vylúčili akékoľvek iné možné infekcie.

Odstraňuje zápach

Kto nepozná zápach v nádobe? Tu je jednoduchý preventívny tip: Dajte štipku horčicového prášku spolu s horúcou vodou do fľaše a dobre sa potriasajte. Dôkladne opláchnite vodou, kým sa fľaša nezbaví tohto nepríjemného zápachu. Tiež funguje skvelo pre potravinové kontajnery, panvice a panvice.

Liečivá na prechladnutie

Máte mierne príznaky prechladnutia? Horčica môže pomôcť tiež! Na hrudník roztrhnite vrstvu horčice. Umiestnite teplú utierku na hruď a nechajte olej, ktorý je užitočný na vašom tele. Utieranie tela teplou handričkou a horčicou tiež poskytne dodatočnú úľavu.

Pomocou týchto užitočných vlastností je horčica teraz na vrchole nášho zoznamu obľúbených korenín. Teraz to len chýba v mojej kabíne na lieky!

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>