Dajte si na ruky tieto prostriedky a uvidíte, ako vrásky na nich po 15 minútach zmiznú

Používame ruky na mnohé úlohy a treba sa o ne dobre postarať. Stárnu najrýchlejšie, pretože ich pokožka je tenšia a my ich často umývame. Nemajú žiadne tukové tkanivá a redukcia kolagénu je tu viac viditeľná.

TU SÚ NIEKTORÉ PRÍRODNÉ OPRAVNÉ PROSTRIEDKY:

  1. Vajcia – zlepšujú pružnosť pokožky. Zmiešajte 1 vaječný bielok a med 1 polievkovú lyžicu a dajte na ruky. Po zaschnutí, umyte mydlom.
  2. Zemiaky- uvaríme jeden zemiak a urobíme z neho pyré. Pridajte 2 lyžice olivového oleja, 2 lyžičky medu a mlieka trochu. Aplikujte na pokožku a po 20 minútach vypláchnite a umyte. Opakujte niekoľkokrát týždenne.
  3. Šípkový olej – tento olej robí pokožku elastickou a pevnou. Masírujte do pokožky denne.
  4. Pre starecké škvrny, citrón a cukor – vytlačte ½ citrónovej šťavy a pridajte 2 lyžičky cukru. Po zaschnutí na rukách umyte.
  5. Na hydratáciu, mandľový olej – namočte ruky do studenej vody a po 5 minútach ich vysušte. Potom potrite ruky mandľovým krémom. Dajte si na ruky bavlnené rukavice a spite s nimi.
  6. Vazelína – hydratuje pokožku a vytvorí jej pružnosť.

ČOMU JE POTREBNÉ SA VYHNÚŤ?

  • Po prvé, nemali by ste si ohryzať nechty – ovplyvňuje pokožku a znižuje jej rast.
  • Áno, určite by ste sa mali vyhýbať horúcej vode – vyhýbajte sa vystavovaniu rúk teplej vode často, pretože ich dehydrujete. Namiesto toho používajte teplú vodu.
  • Ako chrániť ruky pred chladným počasím – no, mali by ste vždy nosiť rukavice, ktoré ich chránia pred chladným počasím, pretože sú najviac postihnuté.
  • Naozaj dúfame, že tento článok bude užitočný a nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou. Ďakujem a prajem pekný deň!

ZDROJ:organichealthuniverse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>