Cysty na vaječníkoch dokážu poriadne vystrašiť. Vyliečte a zbavte sa ich tým najlepším spôsobom

Ovarie sú súčasťou ženského reprodukčného systému. Ženy majú dva vaječníky, ktoré produkujú vajíčka a hormóny, ako je progesterón a estrogén.

Veľmi často jeden z nich môže vyvinúť „vrece“ s naplnenou kvapalinou. Štatistiky ukazujú, že väčšina žien pravdepodobne vyvinie najmenej jednu cysty v určitom okamihu svojho života. Pravdepodobne väčšina cystov je bezbolestná a bez symptómov.

Typy ovariálnych cyst

Folikulárna cysta: počas menštruačného cyklu vajce rastie známe ako folikul. Tento folikul zvyčajne rozbije a uvoľňuje vajíčko, ale ak chýba, kvapalina vo folikulách tvorí cysty.

Cyst žltého tela: ak sa „vak“ nerozpustí po uvoľnení vajíčka, kvapalina sa hromadí vo vnútri a spôsobí cysty žltého tela.

Dermoidné cysty: Toto je rast na vaječníkoch, ktoré sa podobajú vrecúškam, ale neobsahujú tuky, vlasy ani iné tkanivá.

Cystadenomas: nie sú to nádorové nádory, ktoré sa zvyčajne vyvíjajú na vonkajšej strane vaječníkov.

Endometriómy: tkanivá rastúce v maternici sa môžu vyvinúť zvonka, čo vedie k vzniku cysty.

Symptómy ovariálnych cýst:

 • Bolestný pylový čin.
 • Bolesť v dolnej časti chrbta alebo stehien.
 • Bolestivosť mliečnych žliaz.
 • Nevoľnosť a zvracanie.
 • Opuch brucha alebo nadúvanie.
 • Bolestivé pohyby čriev.

Väčšina cýst prebieha niekoľko mesiacov, ale v niektorých prípadoch sú potrebné určité lieky alebo liečby. Dobrou správou je, že existujú prirodzené spôsoby, ako znížiť ich veľkosť alebo ich navždy odstrániť.

Tu nájdete zoznam najlepších tipov a receptov. Pozrite sa na ne!

 1. Teplo

Teplo je veľmi užitočné, pokiaľ ide o zmiernenie symptómov ovariálnej cysty, najmä kŕčov v bruchu. Umieste tepelný vankúš na brušnú dutinu a podržte ho asi 15 minút. V prípade potreby opakujte.

 1. Ricínový olej

Kompresory z ricínového oleja sa už dlho používajú na liečbu cyst. Ricínový olej má schopnosť vymyť toxické látky a iné nečistoty, zlepšuje funkciu lymfatického systému a rozpúšťa cysty.

Vezmite trojvrstvovú flanelovú tkaninu, naneste na ňu niekoľko kvapiek ricínového oleja, zložte ju a ihneď naneste. Umiestnite uterák na posteľ, položte ho a položte tkaninu na žalúdok. Obaľte plastovým obalom, zabaľte uterák nad brušnú oblasť a položte  na to fľašu horúcej vody. Opakujte postup trikrát týždenne po dobu troch mesiacov.

Poznámka : Nepoužívajte kompresiu počas menštruačného obdobia alebo ak sa snažíte otehotnieť.

 1. Kúpeľ s epsom soľou

Epsom soli sú naplnené horčíkom, ktorý uvoľňuje svaly a pomáha zmierniť kŕče. Naplňte kúpeľ vodou, pridajte šálku soli Epsom a 10 kvapiek esenciálneho oleja, ako je ruža, jazmín alebo levanduľa. Každý deň zopakujte procedúru.

 1. Harmančekový čaj

Harmančekový čaj má utišujúci účinok a pomáha vám relaxovať a upokojiť. Pravidelná konzumácia tohto čaju pomáha zlepšiť tok krvi do maternice a panvy. Ak chcete urobiť čaj z harmančeka, zmiešajte dve čajové lyžičky sušeného harmančeka v horúcej vode, nechajte niekoľko minút, oslaďte medom a vychutnajte si! Pijte tri šálky denne.

 1. Jablkový muštový ocot

Jablkový ocot komprimuje cysty kvôli obsahu draslíka. Rozpustite lyžicu jablkového muštu v pohári teplej vody, oslaďte medom a pite dva poháre denne. Tento trik tiež pomáha zmierniť nadúvanie, kŕče a ťažké krvácanie.

 1. Repa

Červená repa je nabitá Betazanínom, zlúčeninou, ktorá podporuje detoxikáciu a zlepšuje funkciu pečene. Je tiež silne alkalický, čo znamená, že pomáha vyrovnávať hladiny pH v tele. Mix polovicu šálky čerstvej šťavy z červenej repy s lyžicou medu a aloe vera gélu. Konzumujte túto zmes na prázdny žalúdok.

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>