Čuchnite si rozmarín, táto bylinka dokáže zvýšiť vašu pamäť o viac ako 70%

Woman smelling fresh rosemary

Rozmarín je jedna z najlepších voňavých vždyzelených bylín, pôvodom v Stredomorí. Je známy svojimi potenciálnymi zdravotnými výhodami, napríklad zlepšením pamäti. Rozmarín bol dokonca použitý v starovekom Grécku ako účinný liek. Dokonca aj Shakespeare spomína zdravotné prínosy rozmarínu v Hamlete.

Rozmarín obsahuje zlúčeninu nazývanú karozická žieravina, ktorá zabraňuje poškodeniu mozgu. Obsahuje tiež kyseliny, ktoré chránia DNA a bunky tela pred voľným extrémnym poškodením.

Bylina rozmarínu udržuje odbúravanie acetylcholínu, ktorý aktivuje bunky mysle zodpovedné za pamäť. Niektoré testy dokonca ukázali, že ľudia, ktorí používajú rozmarínový olej, zvýšili svoju pamäť o 60 – 75%.

Rozmarín je už nejaký čas pripojená k pamäti. Používa sa v mnohých prírodných predpisoch pri bolestiach hlavy, pri problémoch so žalúdkom a ako prostriedok proti bolesti.

Ďalšie prínosy Rozmarínu pre zdravie

Rozmarín má celý rad možných zdravotných výhod, ako napríklad:

  • Je to bohatý zdroj antioxidantov a protizápalových zlúčenín, o ktorých sa predpokladá, že pomáhajú posilňovať imunitný systém a zlepšujú krvný obeh.
  • Používa sa často na liečbu poruchy trávenia.
  • Obsahuje prísadu nazývanú kyselina karnozová, ktorá dokáže odolať poškodeniu voľnými radikálmi v mozgu.
  • Môže to významne pomôcť zabrániť starnutiu mozgu.
  • Môže byť užitočné ako protizápalové a protinádorové činidlo.

ZDROJ:womendailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>