Čo sa stane vášmu telu, keď budete jesť čajovú lyžičku kurkuma každý deň?

Kurkuma bola nazvaná „Kráľovná korenia“. Odvážne chráni svoje predmety a udeľuje mnoho požehnaní. Keď pohltíte tento zlatý koreň, jeho právomoci rýchlo idú do práce. Nasleduje 10 spôsobov, prečo by sme mali každý deň jesť čajovú lyžičku kurkumu.

Kurkuma pochádza z Ázie a je členkou rodiny zázvorov. Koreň zásobuje korenie, ktoré sa rozomelie na prášok alebo sa vytvorí ako pasta. Ak kurča chutí čudne, myslíte na jasne žltý odtieň kari a horčicu. To je kurkuma. To je tiež to, čo dáva týmto korením svoj kop. Napúšťa jedlo so živou chuťou.

Pigmentový kurkumín je hlavnou aktívnou zlúčeninou v kurkumu. Má silné protizápalové účinky. Je to tiež silný antioxidant, mikronutrient, ktorý blokuje škodlivé chemické reakcie. Má päťnásobok ochrannej sily vitamínov C a E. Turmeric má vysokú koncentráciu železa, mangánu a draslíka. Je to tiež dobrý zdroj vitamínu B6 a vlákniny.

Kráľovná korení:

1. Zmierňuje bolesť kĺbov

Trpíte artritídou? Kurkuma zmierňuje príznaky bolesti kĺbov, stuhnutosť a opuch. Zlepšuje tiež mobilitu. Štúdie zistili, že kurkumín je rovnako účinný ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Táto trieda liekov zahŕňa aspirín, Tylenol, Advil a Celebrex. Kurkumín však bráni škodlivým účinkom dlhodobého užívania NSAID, ako je vnútorné krvácanie, vredy, nauzea, vracanie, závrat, bolesť hlavy a poškodenie pečene. 1

2. Chráni mozog

Môžete zabrániť demencii a Alzheimerovej chorobe kurkumou. Tieto kognitívne poruchy sú spôsobené plaky a zamotanie v mozgu. Plaky sú zhluky lepivých proteínov. S vekom sa akumulujú medzi nervovými bunkami a brzdia komunikáciu. Zlúčenia sú skrútené bielkovinové vlákna, ktoré blokujú vstup živín do mozgových buniek. Plaky a spletia poškodzujú funkciu mozgu a pamäť. Kurkuma pomáha rozpúšťať tieto poškodzujúce proteíny. Podporuje tiež regeneráciu buniek.

3. Podporuje kardiovaskulárne zdravie

Curcumin znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov. Vysoký cholesterol vytvrdzuje a zužuje tepny. To bráni krvnému obehu, čím zvyšuje riziko srdcového infarktu a mozgovej príhody. Triglyceridy sú krvné tuky odvodené z potravy. Vaše telo ich využíva na energiu. Avšak vysoké hladiny zahusťujú steny tepien, čím zvyšujú riziko srdcových ochorení. Kurkumín prináša jeden alebo dva údery proti cholesterolu a triglyceridom, ktoré chránia pred kardiovaskulárnym poškodením. Kurkuma zabraňuje tvorbe krvných zrazenín udržiavaním krvných doštičiek.

Vitamín B6 v kurkume znižuje homocysteín. Táto aminokyselina je vedľajším produktom metabolizmu proteínov. Vysoké hladiny homocysteínu dráždia a zahustia steny krvných ciev. Vitamín B6 zabraňuje tomuto procesu.

4. Vyvažuje krvný cukor

Vyvažuje krvný cukorKurkuma zmierňuje inzulín. Tento hormón pomáha telu používať glukózu z potravy. Vyrovnaním hladiny cukru v krvi, kurkum zvyšuje účinnosť diabetických liekov. Znižuje tiež odolnosť voči inzulínu.P

5. Strata huby

Kurkuma zmršťuje hustotu tukových tkanív znížením cholesterolu, triglyceridov, glukózy a pečeňového tuku. Spomaľuje rast tukových buniek. To tiež urýchľuje termogenézu. Toto je proces spaľovania tuku na reguláciu telesnej teploty. Kurkuma znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu. Táto chemikália spôsobuje, že telo udržuje tuky. Zníženie kortizolu podporuje zníženie telesnej hmotnosti.

6. Zlepšuje trávenie

Kurkumín vyzýva žlčník, aby prepustil žlč a rozbil tuk. V Nemecku sa kurkuma bežne predpisuje na liečbu zažívacích problémov. Znižuje frekvenciu zápalov kolitídy zmierňujúcim zápal čriev. Tiež zmierňuje pálenie záhy prostredníctvom neutralizácie žalúdočnej kyseliny.

7. Zmierňuje depresiu

Štúdia z roku 2013 odhalila schopnosť kurkumu odvrátiť depresiu. Zvyšuje úroveň chemických látok zvyšujúcich náladu dopamín, serotonín a norepinefrín. Dopamín zvyšuje potešenie. Serotonín zlepšuje pamäť a myslenie. Norepinefrín zvyšuje bdelosť, učenie a spánok.

8. Znižuje krvný tlak

Kurkuma je prirodzený diuretikum, zbavujúc nadbytočné tekutiny a sodík. Jeho krv-zriedenie účinok tiež zmierňuje hypertenziu. Zníženie cholesterolu a udržiavanie zdravých tepien normalizuje krvný tlak. Kurkumín rozširuje krvné cievy, zlepšuje cirkuláciu a uľahčuje pracovné zaťaženie srdca.

9. Zvyšuje odolnosť

Lipopolysacharid v kurkme zbiera imunitný systém proti baktériám. Zabíja baktérie, vírusy a huby. Ak máte pocit, že príde choroba, začnite piť čaj s tekutým zlatom.

10. Bojuje proti rakovine

Revízia 700 klinických štúdií za rok 2014 ukázala, že kurkumín je rovnako účinný ako liečivo pri liečbe rakoviny prsníka, hrubého čreva, pažeráka, pečene, pľúc a prostaty. Zničí rakovinové bunky a zabraňuje ich šíreniu. Zastaví krvné cievy, ktoré kŕmia nádory. Kurkuma tiež zabraňuje rakovine tým, že potláča syntézu proteínu, ktorý sa podieľa na tvorbe nádorov. Výskumníci z University of Texas v súčasnosti skúmajú účinnosť kurkumu pri zmiernení rakoviny ústnej, kože a pankreasu.

ZDROJ:positivemed.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>