Čo sa stane s vaším telom, keď začnete piť kapustovú šťavu každý deň? Budete unesení

Kapusta zvyčajne má posledné miesto medzi zeleninou, ktoré sa odporúčajú pre zdravý životný štýl. Kapustová šťava skutočne prináša prínosy pre zdravie- rovnako ako brokolica a špenát.

10 prínosov z kapustovej šťavy pre zdravie, o ktorých ste nevedeli

1. Antioxidanty

Kapustová šťava je potravina bohatá na antioxidanty. Antioxidanty odolávajú deštruktívnej prítomnosti voľných radikálov.

2. Proti rakovine

Kapustová šťava posilňuje imunitný systém, takže môže bojovať proti vírusom a chorobám, ako sú rôzne typy rakoviny.

 3. Cholesterol
Obsah omega-3 mastných kyselín v šťavej červenej kapusty pomáha znižovať krvný tlak, LDL (zlý cholesterol) a hladiny triglyceridov.

4. Koža a farba pleti

Zelná šťava je plná živín na udržanie celistvosti pokožky: vitamíny A a E na hojenie a omladenie, síru na boj proti infekciám a draslík na čistotu.

5. Trávenie

Zelná šťava obsahuje kyselinu mliečnu, prírodnú chemikáliu, ktorá pomáha črevnej flóre a pôsobí ako dezinfekčný prostriedok v hrubom čreve.

6. Vlasy

Dietná síra je minerál, o ktorom je známe, že zvyšuje rast vlasov a znižuje vypadávanie vlasov.

7. Zápalová

Kapustová šťava je dokázané ako protizápalové liečivo.

8. Jedlo 

Kapusta je prírodný multivitamín, ktorý pridáva minerálne látky, ako je vápnik, železo, mangán, horčík, fosfor a tiamín. Tieto minerály sú nevyhnutné pre hustoty kostí, reguláciu hormonálnej a stabilný srdcovej frekvencie.

9. Obezita

Zelná šťava je všestranná detoxikácia čreva.

10. Vredy

Oficiálne štúdie uvádzajú liečebné vlastnosti kapustovej šťavy, pokiaľ ide o rýchlejšie hojenie kráterov vredov. Glutamín, ktorý je prítomný v šťave z kapusty, funguje lepšie ako antacid.

Ak chcete získať najlepšie výsledky z kapustovej šťavy, pite jednu porciu denne- asi 150 gramov – čerstvej šťavy z odšťavovača. Väčšie množstvo môže spôsobiť plynatosť a mäkké kŕče. Namiesto cukru alebo soli, kombinujte šťavu z kapusty s mrkvou alebo jablkovým džúsom, aby bola chutnejšia.

ZDROJ:fthacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>