Čo sa stane, ak použijete kapustný list na hruď? Ja som to vyskúšala, za týždeň som videla veľké zmeny

Výhody kapusty

Kapusta je neuveriteľne užitočný produkt. Na lekárske účely boli listy tejto zeleniny používané našimi babičkami. A nie márne, je vedecky dokázané, že kapusta má obrovský liečebný potenciál. Používajte bielu kapustu na prevenciu ochorení a pravidelne ju používajte. Tento chutný „liek“ nepoškodzuje vaše telo! Užitočné vlastnosti kapusty sú:

Liečia tráviaci systém

Kapustová šťava pomáha pri liečbe gastritídy, vredov a ochorení pečene. Na žalúdočné vredy a dvanástnikové vredy, lekári odporúčajú piť čerstvú teplú kapustovú šťavu 3x denne pol šálky pol hodiny pred jedlom. Treba piť 40 dní na liečenie. Oslobodenie prichádza za niekoľko dní. Neodporúča sa piť šťavu z kapusty so zvýšenou kyslosťou. Na čistenie žalúdka a čriev z toxínov a zlepšenie trávenia je dobré jesť surovú kapustu.

Bolesť na hrudníku

Dojčiace matky s bolestivým zdurením prsníkov aplikuje na hrudník veľké listy kapusty. Táto metóda sa môže použiť aj na liečbu mastopatie a bolesti na hrudníku, ktoré sprevádzajú predmenštruačný syndróm.

Zbaví  bolesti v kĺboch

Zabaľte na noc kĺby s kapustovým listom, ak trpíte reumatizmom, artritídou a dnou a rýchlo sa môže zbaviť bolesti.

Prevencia rakoviny

Lekári potvrdili, že vzácny vitamín U, ktorý je obsiahnutý v bielej kapuste, pôsobí ako protinádorový prostriedok. Preto, ako prevencia rakoviny, konzumujte kapustu 2-4 krát týždenne.

 

Kompresia proti kašľu

Natrhajte listy kapusty do horúcej vody na pár minút. Dostaňte ich z vody a naneste med na jednej strane. A potom pripojte kompresiu k hrudníku. Zabaľte plastový obal a šál. Nechajte to cez noc.

Bolesť hlavy

Prilepte na čelo list z kapusty, tento liek pomáha aj pri migrénach. Jedzte kapustu v akejkoľvek forme: čerstvú, kyslú kapustu, dusenú a zásobte sa zdravím.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>