Čo môže spôsobiť opuch tváre a bolesť pri žuvaní? 6 najčastejších príčin

Máte opuchnutú tvár, bolesť čeluste alebo opuch čeľuste? Pozrite sa, aké sú najčastejšie príčiny edému tváre.

1. Mumps

Ak je opuch okolo uší, dolnej čeľuste, oblasti mandibulárneho uhla a cítite bolesť pri prehĺtaní, môže trpieť zápalom príušníc – zápal príušných žliaz spôsobený veľmi nákazlivým vírusom. Mumps je celkom bežná infekčná choroba, najmä v detstve a dospievaní.

2. Zápal čelustného kĺbu

Opuch je v oblasti mandľového uhla, bolesť bráni žuvaniu a otváraniu úst ? Môžete trpieť TMJ.

Rýchlo choďte k lekárovi , pretože zanedbávaná artritída temporomandibulárneho kĺbu môže natrvalo poškodiť kĺb. Počas čakania na schôdzku môžete použiť protizápalové lieky proti bolesti.

3. Mastná koža

Cítite mierne bolestivé a mäkké hrudky v edémoch? Môžete mať mastnú kožu!

Je to priestor na koži, v ktorom sa zhromažďuje olej, ako v nádrži. Niekedy môžete cítiť hmotu oleja alebo loja, ktoré sa kĺžu pod prstami. Charakteristickou črtou mazových cýst je ich pomalý, aj keď systematický rast, ktorý zriedkavo dosahuje veľké rozmery.

4. Zápal

Je tvár v opuchnutej oblasti červená? Existuje zmena v mieste edému, ktorý sa podobá uzlu alebo skupine uzlín?

Bolestný a červený opuch v tvári naznačuje zápal. Pre kožné infekcie útočia na tvár a vedie k tvorbe konkrécií zahŕňajú vredy, furunkulóza (veľa zmien czyrakowych) a akné.

5. Zápal paranazálnych dutín

Je opuch umiestnený okolo nosa, pod očami a nad horným okrajom? Má opuch doprevádzaný pocit rozptýlenia? Môžete trpieť sínusitídou, ktorá je najčastejšie spôsobená baktériami a spontánne sa uzdravuje.

6. Bakteriálne ochorenia očí

Ovplyvňuje opuch jedno alebo obidve očné viečka? Je to sprevádzané preťažením a začervenaním očných svalov? Môžete trpieť bakteriálnymi ochoreniami očí, ako je konjunktivitída. Tieto ochorenia sú zriedka jednostranné.

ZDROJ:polki.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>