Čo je akupunktúra? 6 prínosov tejto liečby stoja za zváženie

Ak ste niekedy premýšľali o tom, čo je akupunktúra, pravdepodobne nie ste sami. Je pravdepodobné, že ste počuli túto metódu liečby, ale nemusíte úplne pochopiť, čo to je. Táto holistická zdravotná prax je technika, ktorá má svoje korene v tradičnej čínskej medicíne. Zahŕňa vyškolených odborníkov, ktorí stimulujú špecifické body na tele vložením tenkých ihiel do kože. To môže pomôcť s množstvom zdravotných stavov, ako sú zápaly, migrény a nespavosť. Viac informácií o výhodách akupunktúry nájdete nižšie.

 

Tu je 6 spôsobov, ktorými akupunktúra prospeje Vášmu zdraviu

1. Pomáha znižovať bolesti hlavy a migrény

Ak trpíte migrénami, otázka, čo je akupunktúra, mohla prekročiť vašu myseľ. Jedným z výhod akupunktúry je schopnosť znížiť migrénu.

Centrum pre alternatívnu medicínu na univerzite v Mníchove zistil, že táto liečebná metóda „by mohla byť cenným non-farmakologickým nástrojom u pacientov s častými chronickými bolesťami hlavy.“ To bol ich záver po vykonaní štúdie. Účastníci tejto štúdie po liečbe aj naďalej zaznamenali pokles počtu bolesti hlavy, ako aj intenzitu bolesti.

Ak hľadáte nápravu bolesti hlavy alebo účinnú nápravu na migrénu, zvážte skúšanie tejto metódy liečby.

2. Zlepšuje chronickú bolesť, vrátane bolesti chrbta, krku, kolena alebo artritídy

Čo je akupunktúra je životaschopná otázka najmä pre tých, ktorí trpia chronickou bolesťou. University Medical Center v Berlíne skúmala akupunktúra výhody, v skutočnosti, a zistil, že táto liečba je účinnejšia v liečbe chronickej bolesti chrbta, ako žiadna liečba akupunktúra vôbec.

A ak ste sa opýtali, či sú tieto výhody iba placebom, ďalšia štúdia vyvrátila tento nápad. Pamätník Sloan-Kettering odišiel z epidemiológie a biostatistiky študoval výhody akupunktúry. Konkrétne určili účinok tejto liečby na štyri chronické bolesti: bolesti krku a chrbta, artritída, chronická bolesť hlavy a bolesť v ramenách. Nielenže dospeli k záveru, že táto liečba je účinná ako liečba chronickej bolesti, ale zistili, že je to viac ako len placebo. Poznamenali tiež, že je to primeraná možnosť pre lekárov.

3. Pomáha liečiť nespavosť

Ďalej na zozname výhod akupunktúry je schopnosť liečiť nespavosť. V roku 2009 uskutočnila pekingská univerzita čínskej medicíny štúdiu, ktorá skúmala výhody akupunktúry. Analýza odhalila, že účastníci, ktorí užívali lieky na liečbu bylinných látok na pomoc pri spánku, zaznamenali ďalšie zlepšenie po pridaní akupunktúry ako metódy liečby. Navyše, na rozdiel od niektorých liekov na spánok, sedenia tejto liečby nevykazovali žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky.

4. Zlepšuje imunity po chemoterapii

Akupunktúrne prínosy zahŕňajú posilnenie imunity, čo môže urýchliť zotavenie po liečbe rakoviny. Napríklad vedci z jednej štúdie zistili, že táto liečba môže zvýšiť imunitu a počet krvných doštičiek, ako aj zabrániť poklesu zdravých buniek po ožarovaní alebo chemoterapii. Toto bolo v porovnaní s tým, že ste nedostali žiadnu liečbu tohto druhu.

Okrem toho vedci zistili, že pacienti mali menej bolesti po liečbe, zlepšenie kvality života a zníženie nevoľnosti a iných vedľajších účinkov chemoterapie.

5. Pomáha predchádzať kognitívnemu poklesu

Aj na zozname výhod akupunktúry je schopnosť zmierniť kognitívny pokles súvisiaci s vekom. Patria sem také choroby, ako je Parkinsonova choroba.

Štúdia z Marylingu z roku 2002 vykonala štúdiu ohľadom akupunktúrnych prínosov týkajúcich sa Parkinsonovej choroby. Výskumníci zistili, že z 20 pacientov s Parkinsonovou chorobou hlásilo 85% zlepšenie symptómov. Medzi tieto príznaky patrí tras, chôdza, rukopis, pomalosť, bolesť, problémy so spánkom, depresia a navyše neboli hlásené žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.

6. Tehotenstvo, práca a zdravie po pôrode

Čo je akupunktúra je jedna otázka, a tu je ďalšia: je to bezpečné počas tehotenstva ? Odpoveď je áno! V skutočnosti mnohí lekári teraz odporúčajú ako bezpečnú liečbu na zníženie stresu, rovnováhu hormónov a zmierňovanie úzkosti tehotenstva a pôrodu.

Môže sa použiť aj po narodení dieťaťa na pomoc s mentálnymi alebo fyzickými problémami, ako je úzkosť alebo bolesť.

 

Pozor!

Je dôležité si uvedomiť, že existuje niekoľko akupunktúrnych bodov, ktorých vyškolený kvalifikovaný akupunktér sa bude vyhýbať počas tehotenstva. Uistite sa, že akupunktér je správne licencovaný.

ZDROJ:davidwolfe.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>