Čistenie vášho domu môže byť pre vás rovnako škodlivé ako fajčenie 20 cigariet denne

Vedeli ste, že upratovanie vášho domova môže poškodiť vaše zdravie? Ukazuje sa, že to môže byť rovnako zlé ako fajčenie.

Chemikálie v čistiacich prostriedkoch môžu poškodiť vaše pľúca a viesť k astme, alergiám a kožným problémom

Podľa nového výskumu ženy, ktoré používali čistiace spreje pravidelne po dobu 20 rokov, zaznamenali pokles pľúc, čo zodpovedá fajčeniu 20 cigariet denne po dobu 20 rokov.

Inhalačné chemikálie v čistiacich prostriedkoch môžu nielen spôsobiť značné poškodenie pľúc, ale môžu tiež zvýšiť riziko astmy o 43%. Môžu tiež viesť k ekzému a ďalším kožným problémom.

Čistiace prostriedky boli určené na čistenie podláh. Bohužiaľ, vy ste čistenie a dýchanie vo všetkých škodlivých chemických zlúčeninách.

Samantha Walkerová, riaditeľka výskumu v spoločnosti Asthma UK, je hlboko znepokojená toxickým poškodením, ktoré tieto chemikálie môžu spôsobiť, čo vedie k zápalom dýchacích ciest a astmatickým záchvatom. Navrhuje, aby ľudia čistili v dobre vetraných miestnostiach, vyhýbali sa vonným produktom a sprejom a použili miesto toho kvapalné alebo tuhé čistiace prostriedky.

Prepnúť na prírodné čistiace prostriedky

Ešte lepším návrhom je klesanie chemicky naplnených čistiacich prostriedkov altoether. Spoločnosť Genesis Biosciences v Cardiffu vo Veľkej Británii v súčasnosti vykonáva výskum zameraný na dodávky prírodných a bezpečných produktov, ktoré poskytujú rovnaké alternatívy k tradičným metódam, ktoré nevedú k zdravotným problémom. Veria, že budúcnosť je v prirodzených metódach. Prirodzené metódy menej dráždia pokožku, oči a membrány a majú menšiu šancu na alergie, astmatické záchvaty a pľúcne problémy.

Prírodné čistiace prostriedky sú nielen lepšie pre vaše zdravie, ale aj pre životné prostredie.

Prírodné čistiace prostriedky nájdete v obchodoch so zdravou výživou, farmárskych trhoch, online a v miestnych remeselníckych obchodoch. Môžete dokonca vytvoriť svoje vlastné!

U

Skúste tento domáci univerzálny čistiaci recept: 

zloženie:

  • 16 ml rozprašovaciu fľašu
  • ½ lyžičky čajového oleja
  • 3 polievkové lyžice kastilského mydla 
  • voda
  • lievik

Pokyny: Naplňte rozprašovaciu fľašu vodou takmer po vrch. Pridajte kastilové mydlo a olej z čajovníka. Môžete pridať ďalšie esenciálne oleje, ako levanduľa alebo citrón rovnako. Dobre sa pretrepte a používajte, ako by ste používali komerčné produkty. Nastriekajte a utrite navlhčenou handričkou.

Doma vyrobené čistiace prostriedky pracujú rovnako dobre a voňajú ešte lepšie, vďaka esenciálnym olejom.

ZDROJ:fitlive.tv

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>