Chrípku zvládneme ľahko: niekoľko jednoduchých receptov, ktoré sú fektívne a cenovo dostupné

V počiatočnej fáze chrípky by sa mala strava obmedziť na jeden výrobok. To je biela kapusta. Môže sa jesť v neobmedzenom množstve. Kapusta zvyšuje syntézu interferónu – univerzálneho ochranného faktora tela, ktorý inhibuje množenie vírusov a prispieva k regenerácii. Takto sa za 1 až 2 dni skonzumuje 1,5 – 2 kg kapusty a získa sa 800 – 1 000 mg vitamínu C. Výsledkom je rýchle zotavenie.

Pri prechladnutí, kašli, bronchitíde, chrípke musíte nasekať jednu veľkú hlavu cesnaku a dať do malej smaltovanej panvice. Nalejte 0,5 litra vody a povarte 5 minút. Na konci tejto doby hodiť štipku jedlej sódy do vody a okamžite ju odstrániť z tepla. Dajte panvicu na stôl, zohnite sa nad ňu, prikryte prikrývkou a dýchajte, kým voda nevychladne. Potom choďte spať, zabalený do tej istej prikrývky. A tak ďalej, až kým sa nezotaví.

Len pocit, že  máte chrípku alebo prechladnutie, dajte do cesnaku nakrájanú tanier cesnaku na noc na hlavu postele. Choroba pominie. Ak ste to začali a ochoreli ste silou a hlavnou, dajte každú noc tanier cesnaku, jedzte menej, pite viac, berte 2-3 gramy vitamínu C denne.

Pri výtoku z nosa som sliznicu utieral aloe džúsom, angínou, každé 2 hodiny, kloktali 3% peroxidom vodíka (1 polievková lyžica na pohár teplej vody). 

Ak vás bolia uši máte zápal stredného ucha – v noci som dal tampóny namočené do propolisovej tinktúry. Hlavná vec nie je začať s chorobou.

Silne posilňuje imunitný systém 3 krát denne užívajte 1 lyžicu  zmes šťavy z aloe (200 ml), vína Cahors (300 ml) a medu (500 ml). Pocit, že sa prichádza na vás choroba, vypite pohár horúceho mlieka s 1 čajovou lyžičkou s propolisom. Ráno vstanete veselo a zdravo.

Poviem vám, ako liečim nachladnutie. Nastrúham chren, vložím ho do kanvice, pridám trochu horúcej vody a dýcham pary. 

V prípade prechladnutia a kašľa dobre pomáha fililnik (kirkazon). Celá rastlina by sa mala variť ako čaj a piť horúco v 0,5 šálky 3x denne pol hodiny pred jedlom. 

Existuje jednoduchý a účinný recept  na prechladnutie.  V prípade choroby zoberte 1 bobkový list, 2 guličky korenia, 1 lyžica medu, 1 polievková lyžica rastlinného oleja a všetko dajte do pohára s horúcim čajom. A pomaly piť. Prechladnutie zmizne.

Ak trpíte častým prechladnutím, posypte horčičným práškom hrubé ponožky a takto v nich behajte. Odstráňte ho iba pri umývaní nôh. Ak je všetko v poriadku, umyte nohy čistou vodou. 

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>