Chrípka číha na nás na každom rohu, povieme vám najlepšie spôsoby, ako sa jej môžeme bez problémov vyhnúť

Vo vzduchu je chlad, stromové vetvy sú holé a sviatky prídu a zachvíľu sú preč. To môže znamenať len jednu vec: Očkovanie a chrípková sezóna oficiálne dorazila.
Našťastie môžete urobiť určité kroky, ktoré skutočne chránia pred baktériami. Ale tie, o ktorých ste možno počuli, nefungujú vôbec.

Tu je zopár vecí, ktorým je nevyhnutné sa vyhýbať v období chrípky

Použite dezinfekciu na ruky:

„Ručné dezinfekčné prostriedky sa v posledných rokoch zlepšili,“ vysvetľuje doktorka Charlesa Gerba, odborník na zárodky a biologický biológ na univerzite v Arizone. Pozrite sa na ten, ktorý obsahuje 60% alkoholu. To je množstvo potrebné na zabitie zárodkov.

Nemusíte to preháňať, hovorí Gerba. Použite to raz alebo dvakrát počas bežného dňa, ako aj po použití verejnej dopravy, po príchode domov alebo pred jedlom (ak si nemôžete umyť ruky).

Umývajte si ruky neustále:

Umývanie rúk, najmä po použití toalety alebo pred jedlom, je stále dôležité pre ochranu pred chrípkovými baktériami. Ale nemusíte sa musieť po každom podaní ruky umyť stačí, keď keď použijete roztok na dezinfekciu, zabije zárodky rovnako dobre. Navyše iba 5% ľudí si umyje ruky dostatočne dobre, aby sa účinne zbavili baktérií, podľA výskumov a len dvaja z troch ľudí sa obťažujú, že budú používať mydlo!

Vypnite batériu papierovou utierkou:

Rukoväť batérie je najviac kontaminovaná plocha v toalete. Použitie papierovej servítky na otvorenie dverí toalety na ceste von je tiež dobrý nápad.

Preskočiť sušičku na ruky:

Tieto stroje nie sú len nepríjemne hlučné, ale môžu byť nebezpečné pre vaše zdravie. Štúdie zistili, že tryskový vzduchový vysúšač rozprestiera 1300 krát viac zárodkov ako papierové uteráky. Použite papierové uteráky, ak sú k dispozícii, alebo ruky osušte na vzduchu.

Dotknite sa tlačidiel výťahu pomocou kolien alebo rukávov:

Tlačidlo na prízemí, ktorého sa dotýka každý, môže byť obzvlášť špinavé.

Vyhýbajte sa podávaniu rúk alebo objímaniu ľudí, ktorí sa zdajú byť chorí:

Vysvetlite, že nie ste hrubý; chránite si svoje zdravie. Obaja odborníci hovoria, že sa nedotýkajú priateľov a príbuzných, ktorí sú chorí, najmä ak kašľú a kýchajú.

Držte ruky od tváre:

Dotknutím sa očí, nosa alebo úst so zárodkami je bezpečný spôsob, ako ochorieť. A možno to robíte viac, než si uvedomíte. Jedna štúdia zistila, že priemerná dospelá osoba sa dotýka tváre asi 16 krát za hodinu.

Vymazať telocvičňu:

Telocvičňa môže hrať úlohu pri posilňovaní vášho imunitného systému, ale telocvičné zariadenie sú dosť špinavé. Jedna štúdia zistila, že vírus, ktorý spôsobuje bežnú prechladnutie, je prítomné na 63% posilňovacích strojov. Chráňte sa pred choroboplodnými zárodkami počas práce s uteráčikom. Navrhujeme používať vlastný uterák a chytať s ním cvičebné zariadenia.

A to je len pár vecí, ktorým, by sme sa mali vyhýbať.

ZDROJ:.webmd.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!