Chrenové listy väčšinou považujeme za burinu, v skutočnosti je to však liek, o ktorého účinkoch málo kto vie

Chren nie je len taká obyčajná rastlina. Odborníci majú na to dôkaz. Jeho pôvod siaha do Stredomoria, odkiaľ má aj svoj pôvodný latinský názov armoracia. Táto jedinečná rastlina si získala u ľudí veľkú popularitu. Mnohí ju doma pestujú a pripravujú si z nej rôzne domáce pochúťky. Mnoho výskumov však hovorí, že chren má aj niekoľko iných výhod, o ktorých mnohí ľudia ani len netušia.

Jednou z najdôležitejších častí chrenu sú práve jeho listy. Listy chrenu sú známe tým, že majú veľkú nutričnú hodnotu. Taktiež obsahujú vitamíny ako B, C, E a PP. Vitamín PP môžete poznať aj pod názvom Niacín. Niacín je veľmi dôležitý pri tvorbe energie v bunkách.

Okrem toho, listy chrenu obsahujú veľa draslíku, vápnika, horčíka, síry a selénu. Práve vďaka tomu, že sú chrenové listy bohaté na mnoho vitamínov, môžete ich použiť na ochranu pred škodlivými mikroorganizmami. Chrenové listy dokonca nestrácajú svoj účinok ani v prípade, že sú vysušené. Čo sa týka liečivých vlastností chrenových listov, šetria telo od nebezpečných nánosov soli.

ZDROJ: sovkusom ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>