Chren zvládne aj zápal nosových dutín, účinne vyrieši tento problém

Sinusitída sa najčastejšie prejavuje bolesťou pri pohybe hlavy alebo pocitu rozptýlenia v čele. To je bežný problém pre mnoho ľudí. Zátoky sa nachádzajú v blízkosti čela a nosa. Kým sú zdravé, sú naplnené len vzduchom, ale keď sú choré, začnú sa zaplňovať sekrétmi. Táto sekrécia tečie po stene hrdla, preto je sinusitída často sprevádzaná kašľom. Pamätajte, že tento stav môže byť spojený s komplikáciami, takže vždy, keď je to možné, najdôležitejším a jediným správnym spôsobom liečby je konzultácia s lekárom.

Najčastejšie príznaky sinusitídy

  • bolesti pri pohybe hlavy do čela a nosa
  • pocit rozptýlenia
  • kašeľ
  • horúčka
  • výtok z nosa
  • bolesti hlavy
  • zlá nálada
  • matný čuch
  • nepríjemná chuť v ústach

Chren na zápal vedľajších nosových dutín

Naše babičky, kvôli obmedzenému prístupu k zdravotníckym službám, museli riešiť zdravotné problémy sami pomocou prírodných metód. Jedným z nich je chren, ktorý vám môže pomôcť. Najlepšie je kúpiť čerstvý chrenový koreň, pre ktorý budeme potrebovať jablčný ocot. Ak ste uprostred choroby, nebudete schopní to urobiť. Stojí za to poznať tento recept a urobiť si ocot, pretože je to oveľa zdravší. Môžete ho použiť aj inými spôsobmi. Jablkový ocot počas chudnutia sa používa veľmi často ako spôsob urýchlenia metabolizmu.

Koreňový chren by mal byť ošúpaný a potom nastrúhaný. Dajte ho do pohára a nalejte ho do octu. Nádobu potom nechajte 10 dní zatvorenú a denne ju pretrepávajte. Po tomto čase bude pripravený na použitie. Vieme, že to je dlhá doba, ale v období keď nás tieto choroby strašia je dobré ho mať pripravený. Nemusíte ho jesť, je to liek používaný na základe inhalácie. Môžete inhalovať na 5 minút denne po dobu 5 dní. Počas tejto doby by ste mali vidieť zlepšenie.

Ostatné použitia chrenu

Chren je prírodný prostriedok pre mnohé ochorenia, pomáha nielen v prípade ochorenia dutín. To tiež pomáha s nádchou, nachladnutím alebo poruchami trávenia. Konzumácia chrenu nás môže tiež chrániť pred rakovinou pľúc, pažeráka alebo močového mechúra. Znižuje tiež riziko vzniku rakoviny žalúdka.

Chren má nízky obsah kalórií. V 100 g chrenu nájdeme iba 48 kcal. Je to dobrý zdroj vitamínu C, A, E, K, B6 alebo kyseliny listovej. Poskytuje tiež minerály ako vápnik, železo, fosfor, draslík, horčík a zinok. Chren stojí za to jesť každý deň. Potom môžeme získať veľa. V prvom rade stimuluje trávenie. Chráni nás pred zažívacími problémami, ale tiež pomáha efektívnejšie schudnúť.

Keď sme chorí, chren bude účinne riešiť prechladnutiekašeľ a zápal vedľajších nosových dutín. Má antibakteriálne vlastnosti a pôsobí ako prírodné antibiotikum. Keď máme upchatý nos, je to dosť na vôňu chrenu a my ho úspešne odstránime. Vyvoláva sekréciu a uľahčuje jej odstránenie.

Zdravotné prínosy chrenu sú známe už stovky rokov. Použili ho aj naše babičky na riešenie mnohých zdravotných problémov. Pravidelne ho jedli, aby posilnili svoju imunitu a chránili sa pred prechladnutím. Preto ho pridajte do svojho jedálnička a získate veľa. Často ho používam ako doplnok k sendvičom.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>