Chcete žiť dlhšie? Tak v prvom rade musíte vedieť čo je „PSOAS SVAL“, takzvaný sval duše!

Psoas (Psoas ) – je najhlbší sval v ľudskom tele, ktorý ovplyvňuje našu štrukturálnu rovnováhu, svalovú integráciu, pružnosť, pevnosť, rozsah pohybu, pohyblivosť kĺbov a fungovanie orgánov.

„Sval duše“ nie je v tele v hrudi, ako by sa dalo predpokladať, ale v panvovej oblasti. Stresy moderného života ho zotročia, čo spôsobuje zdravotné problémy.

Vplyv životného štýlu na zdravie

V taoistickej tradícii sa bedrový sval nazýva trón alebo sval duše, pretože obklopuje dolný dantian, hlavné energetické centrum tela. Flexibilný a silný bedrový sval nám pomáha a umožňuje jemným energiám pretekať cez kosti, svaly a kĺby.

Depresia v oblasti veľkých bedrových svalov vedie k depresii v oblasti čriev. A ak je v depresii narastajúce rozdelenie hrubého čreva – začína sa cítiť ťažko pečeň.

Kyselina mliečna sa nevyužije, zvýšenie množstva trosky produktov a výrazne zvyšuje množstvo kolagénu, elastínu sa znižuje, a pomaly, ale iste je utláčanie medzistavcových kĺbov a diskov. A to vedie k nášmu nesprávnemu, neaktívnemu spôsobu života.

Aby ste tomu zabránili, urobte 150 – 200 svahov každý deň. Ako uvádzajú tibetskí učitelia, stav mladosti človeka je určený zdravím pečene a stav pečene je určený jeho plasticitou. Čím viac sa nakláňame dopredu, tým dlhšie žijeme, a čím viac sa squatujeme – tým lepšie vyzeráme.

Statická gymnastika: zadržte si dych, zhlboka sa nadýchnite, znova zadržte dych a vydychujte. Cítite, ako sa odstraňujú vnútorné kŕče? To je minimum toho, čo potrebujete. A potom je telocvičňa, bežecká dráha a motorické cvičenia.

Veľké brucho je neprijateľné. A to nielen z estetických dôvodov. Mali by sme mať pás, alebo aspoň jeho podobu – v oblasti pása, pás „čo nás drží späť“.

Veľké brucho zasahuje do práce bedrových svalov a vedie k depresii čreva. A depresia čriev je depresia mozgu, ktorá vedie k Alzheimerovej chorobe, Parkinsonovej chorobe a predčasnému starnutiu.

Dúfam, že sme vás presvedčili, že nájdete čas na fyzickú aktivitu. To pomôže udržať zdravie, spomaliť starnutie a predĺžiť aktívny život. Buďte zdraví a zdieľajte odkaz so svojimi priateľmi!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>