Chcete vedieť, ako spomaliť šedivenie vlasov? Prečítajte si článok a dozviete sa

Predčasné šedivenie vlasov je často veľkým problémom mladších dospelých vo veku 20 až 30 rokov, pretože ich šedivé vlasy vyzerajú oveľa staršie ako sú.

Problém môže byť spôsobený faktormi, ako je genetická predispozícia, slabá výživa, hormonálne výkyvy, fajčenie, znečistenie, stres, používanie nevhodných vlasových produktov a určité ochorenia, ako sú chronické prechladnutie, sínusitída a poruchy štítnej žľazy.

V podstate pramene vlasov sú biele alebo sivé kvôli malému množstvu melanínu , pigmentu, ktorý dodáva vlasom svoju prirodzenú farbu. Aktivita melanocytov sa s vekom spomaľuje a telo postupne zastavuje produkciu melanínu.

Namiesto zakrytia tých šedých vlákien s komerčnými a chemicky zaťaženými farbami vlasov vyskúšajte niektoré prírodné domáce opravné prostriedky. Okrem toho jesť zdravú a výživnú stravu. Nedostatok niektorých vitamínov a minerálov, ako je vitamín B, železo, meď a jód, môže prispieť k tomuto problému.

Tu je top 7 domácich opravných prostriedkov pre predčasné šedivenie vlasov

  • Vezmite 1 lyžicu soli a dajte do silného čierneho čaju. Touto zmesou si pomasírujte hlavu a vlasy. Po hodine zmyte. Na predčasné šedivenie vlasov používajte zmes pravidelne.
  • Vlasy si umývajte v citrónovej vode, pomôžete si tak proti šediveniu. Citrón je prírodné farbidlo, pri pravidelnom používaní dodáva vlasom hnedastý nádych.
  • Vmasírujte amlu (indický egreš), mandľový olej, citrónovú šťavu do šedivých vlasov. Amla je najlepšou prísadou na obnovenie pigmentácie vo vlasoch. Vlasy budú krásne a žiarivé.
  • Uvarte 250 gramov horčičného oleja spolu so 60 gramami lístkov henny. Prípravok naneste na vlasy a zabránite predčasnému šediveniu vlasov.
  • Na noc namočte hennu, ráno zmiešajte s rozomletými vlašskými orechmi. Vlasy dostanú prirodzený odtieň.
  • Zmiešajte rozmarín a šalviu jedna k jednej a uvarte z nich čaj. Výluh je prírodnou farbou na vlasy. Môžete si ňou farbiť šedivé vlasy.
  • Orechy môžete aj jesť, 5 až 6 denne. Sú bohatým zdrojom medi a zinku. Oba prvky sú zodpovedné za tvorbu melanínu.


ZDROJ:top10homeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>