Celá pravda o vaječných žĺtkach, pomôže úplne ochrániť vaše telo pred nedostatkom vitamínov

Nedávno som narazil na informácie, že pomocou surových žĺtkov, môžete úplne ochrániť svoje telo pred nedostatkom vitamínov. Mala som záujem a jeden večer venujem, aby som skontroloval tento názor. A to je to, čo som považovala za zaujímavú.

Kuracie žĺtka sú rozpustné vo vode, hlavné zásoby nerastných látok, ako fosfor, vápnik, horčík, železo, draslík, sodík, chlór a síru. Ale najdôležitejšou vecou je, že všetky tieto nástroje sú úplne absorbované v tele, čo je rarita pre mnoho výrobkov. Keď je obdobie nedostatku čerstvého ovocia a zeleniny, žĺtok môže byť záchranca zostať zdravý a silný. Treba však vziať na vedomie, že tepelné spracovanie znižuje priaznivé vlastnosti vaječných žĺtok na polovicu. Preto používať žĺtky čerstvé. Pri tejto príležitosti existuje názor na škodlivý cholesterol, obsiahnutý vo vajcia, keď som si prečítal všetky výhody a nevýhody, dospel som k záveru, že všetko je v miere dobré. Ak jete vajíčka každý deň na niekoľko kusov, potom to prinesie problémy skôr ako dobrotu. A ak budete jesť 4-5 kusov týždenne, potom telo vám poďakuje za všetky živiny, ktoré mu dáte. Navyše vedci zistili, že lecitín, ktorý je súčasťou žĺtka, pôsobí proti rastu cholesterolu v krvi. Takže teória „vajíčok zvyšuje hladinu cholesterolu“ je viac ako mýtus ako pravda.
Ako si vybrať správne vajcia? Kúpiť je lepšie u kontrolovaného súkromného obchodníka alebo v ekologickom obchode. Celé, nepoškodené. Po zakúpení vložte vajíčko do pohára solenéj vody, ak vajíčko klesne na dno, znamená to, že je čerstvé. Pred pitím musíte vajíčko umyť teplou vodou.

A konečne na salmonely, ak budete dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia, šanca je veľmi malá na chorobu.

Mimochodom, a čo bielok? Nie, nevyhazujte to! A natrite svoju tvár ako masku. Recept je jednoduchý. Najprv sa natrie na vitamín E na pleť (olej, predávaný v lekárni ), a po 30 min. bielka. Po 10 minútach ju umyte teplou vodou. Ak tak urobíte 3-4 krát týždenne, koža sa stáva zamatová a vypnutá. Overené.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>