Čaj z listov tejto rastliny má protinádorové účinky, je užitočný pri liečbe žalúdočných vredov a má aj iné zdravotné výhody, ktoré môžeme získať pri bežnom používaní

Papája je všeobecne známa svojimi vynikajúcimi mäsovými plodmi.

Vieme o výhodách plodov papája, ale nevedia o schopnosti listov. Tu sú niektoré zdravotné výhody, ktoré môžeme získať pri bežnom používaní:

 

List papája a rakovina

Čaj z listov papája bol používaný v tropických oblastiach na liečbu radu ochorení a najnovšie vedecké dôkazy naznačujú, že list papája môže byť užitočný v boji proti rakovine. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of Ethnopharmacology vo februári 2010 sa tento čaj prejavil v liečbe rôznych typov ľudskej rakoviny in vitro vrátane rakoviny krčka maternice, prsníka, pľúc a pankreasu. Vedci sa domnievajú, že protinádorové účinky čaju z listov papája môžu byť spôsobené stimuláciou imunitných buniek, ktoré zabíjajú rakovinové bunky.

Výskumník z University of Florida Dr. sme Dang, jeden z členov tímu zodpovedného za štúdiu, podrobne popísaný na webovej stránke univerzity, že čaj z papája ukázali žiadnu toxicitu pre ľudské bunky, čo robí bezpečnú, prírodnú liečbu pre mnoho druhov rakoviny.

Vredy

Podľa štúdie publikovanej v „West Indian Medical Journal“ v septembri 2008 môžu byť listy papaja užitočné pri liečbe žalúdočných vredov.

Vedci zistili, že čajové listy papáje zabraňujú žalúdočným vredom u potkanov vystavených alkoholu v porovnaní s kontrolnou skupinou. Okrem toho potkany, ktoré boli predtým ošetrené listom Papaya, vykazovali vo svojej krvi menej oxidačného stresu, čo naznačuje, že papajový čaj má silný systémový antioxidačný účinok.

Ďalšie antioxidačné účinky

Ďalšie štúdie ukazujú, že list papája môže znížiť marker oxidačného poškodenia. Štúdia, zverejnená v „Ázijsko-tichomorskej Journal of Tropical biomedicíne“ v júni 2012, vyplynulo, že hoci z listov papáje čaju nevykazuje toľko antioxidačných vlastností, ako je kyselina askorbová, vedci napriek tomu dospeli k záveru, že to môže mať potenciálny farmakologické a nutričné výhody na prevenciu alebo zníženie voľných radikálov. Je potrebný ďalší výskum na stanovenie antioxidačných vlastností listov papáj pre ľudí.

Rýchle tipy:

Vždy pracujte so svojím lekárom alebo iným kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom, ako sám sa liečiť pomocou byliniek. To platí najmä vtedy, ak máte rakovinu alebo iný vážny zdravotný problém. Čajové lístky môžu byť bezpečné a prírodná pomocná liečba rakoviny a iných ochorení, pri ktorých imunitný systém tiež potrebuje, aby sa zabránilo poškodeniu voľnými radikálmi.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>