Buďte opatrní pri jedení veľkého množstva mäsa, totiž môžete si privolať túto chorobu…

Mäso je potrebné v strave pre dobré zdravie, však jesť veľa mäsa môže zvýšiť hladinu kyseliny močovej, chemický odpad z ľudského tela, ak nie je správne odstránený, môže spôsobiť bolesť kĺbov a ochorenia.

Jedenie veľa mäsa spôsobuje dnu

Vysoké hladiny kyseliny močovej môžu tvoriť pevné kryštály, ktoré sa ukladajú do kĺbov, čo vedie k epizódam akútnej bolesti av niektorých prípadoch k iným ochoreniam.

Táto choroba je medicínsky známa ako hyperurikémia.

A čo je kyselina močová?

Je to chemikália, ktorá existuje v ľudskom tele a pochádza väčšinou z konzumácie potravín a nápojov bohatých na puríny. Minimálna časť je telo prirodzene produkovaná.

Mäso je jedlo, ktoré ak sa spotrebuje v nadbytku, to znamená viac ako dve dávky denne, podporuje zvýšenie kyseliny močovej v tele.

Ideálne je, aby ste si vybrali čerstvé a znížené množstvo tuku a konzumovali menej ako 350 gramov denne. Ak prekročíte túto sumu, máte väčšie riziko zvýšenia spotreby purínov, ktoré v prípade, že nie sú dobre metabolizované, zvyšujú kyselinu močovú v krvi, čo spôsobuje problémy s kĺbom.

Asociácia pre výskum rakoviny Spojených štátov odporúča konzumovať len 400 g červeného mäsa týždenne.

Okrem toho, konzumácia bielkovín z mäsa v prebytku, je problémy s pečeňou, obličkami a kosťami.

Ale nielen červené mäso v prebytku nám môže ublížiť, aj klobásy, ryby a morské plody zvyšujú kyselinu močovú v tele.

Kedy začína problém?

Problém začína, pretože obličky nie sú schopné úplne vylúčiť z krvi.

To spôsobuje tvorbu mikroskopických kryštálov kyseliny močovej v kĺboch, čo spôsobuje zápal a veľa bolesti. Populárne, toto je známe ako dna.

Dráhové záchvaty sú zvyčajne veľmi bolestivé a nepríjemné, preto doporučujeme obmedziť spotrebu červeného mäsa, klobás, ryb a morských plodov.

Ak sa toto ochorenie nelieči, môžu sa v končatinách vytvoriť usadeniny tvrdých hrudiek nazývané tofi. Môžu spôsobiť veľmi silné bolesti.

V iných prípadoch môžu vzniknúť problémy s obličkami, najmä obličkové kamene alebo obličkové kamene.

Takže začnite sa už teraz starať o to, čo budete jesť a vychutnajte trochu mäsa z času na čas.

ZDROJ:awarenessremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>