Budete prekvapení, čo sa stane s vašou pečeňou a vašim mozgom, keď tento prášok uvaríte vo vode

Kurkuma je bežne používaným korením, ale pravdepodobne zabudnete, že je to oveľa viac ako korenie. Je to bežná zložka v ázijských jedlách a jedným z najväčších liekov na rôzne zdravotné problémy.

   

Žlté korenie zvyšuje zdravie a „opravuje“ takmer každý problém. Robí zázraky vo vášom mozgu a pečeni.

Kurkuma 

Kurkuma bola vždy používaná pri liečbe pečeňových problémov. Veda však pred dvadsiatimi rokmi potvrdila svoj pečeňový účinok.

Podľa odborníkov má vaša pečeň prospech z protizápalového a antioxidačného účinku kurkumu. Znižuje poškodenie pečene spôsobené cirhózou, predávkovaním železom, etanolom, toxicitou a ochorením pečene, ako je cholestáza.

Kurkumín, účinná zložka v kurkumu, znižuje riziko rakoviny pečene vďaka svojej schopnosti znižovať účinok karcinogénov (tioacetamid).

Kurkuma a zdravie mozgu

Vedci potvrdili, že kurkuma posilňuje funkciu vášho mozgu. Kurkumín blokuje tvorbu beta-amyloidových plakov o 40%. Beta-amyloidné plaky sú primárnou príčinou Alzheimerovej choroby.

Kurkuma má protizápalový účinok, ktorý je veľmi nápomocný pri liečbe Alzheimerovej choroby. Korenie znižuje poškodenie spôsobené zápalom a oxidačnými činidlami. Štúdie tiež potvrdili svoju silu v liečbe depresie.

Kurkuma a olej / tuk

zloženie:

  • 1 šálku kurkuma
  • 1 polievková lyžica kokosového oleja
  • 2 šálky kokosového mlieka
  • Štipka čierneho korenia

Príprava:

Vložtete prísady v hrnci a priveďte zmes na teplotu varu. Vypnite teplo a popíjajte teplý nápoj. Môžete to tiež pridať do polievok a iných jedál.

Voda z kurkuma

zloženie:

  • ¼ lyžičky kurkuma
  • 1-2 šálky vody

Príprava:

Prineste vodu do varu a rozmiešajte kurkuma. Nasypeme 10 minút a potom necháme niekoľko minút vychladnúť. Vychutnajte si teplú kurkuma vodu.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>