Bohužiaľ, drvivá väčšina ľudí ignoruje nenápadné príznaky, strácania drahocenného zdravia. Odhaľte ich včas

Bohužiaľ, drvivá väčšina ľudí dáva prednosť tomu, aby ignorovali príznaky pokročilého ochorenia.

Tu je niekoľko implicitných, ale veľmi nebezpečných znakov, že nevedomky strácate zdravie.

Chudnutie

Ak ste stratili viac ako päť kilogramov v krátkom čase, bez diét a športových cvičení, potom stojí za to navštíviť lekára. To je jeden z príznakov rakoviny pankreasu, pažeráka a pľúc. Ľudia, bohužiaľ, ľahko ignorujú chudnutie, odpísali všetko z vonkajších dôvodov.

Problémy so zubami

Opotrebená sklovina sa často stáva známkou refluxu kyseliny, nepríjemnou a komplexnou chorobou. Kyseliny z pažeráka rozpúšťajú smalt na zadnej strane zubov – na rozdiel od sladkých nápojov, ktoré pôsobia na prednej strane. Ak spozorujete tento problém, okamžite kontaktujte svojho lekára. Bez liečby, reflux kyseliny nielen vedie k zubnému kazu, ale tiež občas zvyšuje riziko rakoviny pažeráka.

Svrbenie a vyrážka na koži

Bolestivé vyrážky na kolenách, lakťoch a pokožke hlavy vyzerajú presne ako ekzém. To však môže byť oveľa vážnejším problémom. Celiakia, autoimunitná choroba, spôsobuje presne tieto príznaky. Možno budete musieť trvale opustiť výrobky obsahujúce lepok.

Poruchy čreva a močovej sústavy

Príliš časté chodenie na toaletu môže signalizovať buď problémy s močovým mechúrom, alebo progresia rakoviny prostaty. Zápcha alebo hnačka je znakom choroby hrubého čreva. Samozrejme, oba môžu byť spôsobené vonkajšími príčinami, avšak ak je nevoľnosť dlhšie ako týždeň, nemali by ste odložiť návštevu lekára.

Zmena rukopisu

Parkinsonova choroba znamená smrť nervových buniek v mozgu. Najstrašnejšia vec spočíva v tom, že pacient nezaznamená žiadne ostré zmeny a nevyužíva diagnostiku. Štúdie však umožnili dokázať koreláciu zmätených rukopisov a chorôb pacienta. Mozog zastaví produkciu dopamínu, chemická látka vysiela signály, aby sa končatiny dostali do pohybu. To spôsobuje tuhosť svalov rúk, čo ovplyvňuje rukopis. Ďalšími znakmi postupujúceho ochorenia sú náhla strata zápachu a veľmi intenzívne sny.

Náhla zlosť

Viac ako polovica pacientov s ťažkou depresiou je náchylná na náhle hnevové záchvaty. Tento problém nemožno vyliečiť samotnými liekmi: budete potrebovať pracovať so psychológom. Ak si všimnete, že dva týždne v poradí rozoberáte drobnosti, mali by ste sa poradiť. Spustená depresia sa môže vyvinúť do obsedantno-kompulzívnej poruchy.

Pretrvávajúci kašeľ

Kašeľ spravidla neznamená, že máte rakovinu. Avšak dlhotrvajúci kašeľ bez zjavného dôvodu – prechladnutia, alergie, astma – je už dôvodom na obavy. Bohužiaľ môže signalizovať postupujúci rakovinu pľúc. Doprevádzané chrapľavosťou – rakovina hrdla a hrtana. Odporúčame, aby ste sa podrobili onkologickým vyšetreniam aspoň raz ročne.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>