Bielko z kuracích vajec je skutočný zázrak! To je dôvod, prečo tí, ktorí majú nad 40 rokov, ich potrebujú jesť 3 denne …

Len málo ľudí vie, že zo všetkých bielkovinových potravín, vaječná bielko je najľahšie stráviteľné. Dokonca aj Svetová zdravotnícka organizácia túto skutočnosť potvrdila prijatím vyhlášky na uznanie tohto živočíšneho produktu ako referencie.

Výhody bielka

Je obzvlášť užitočné konzumovať vaječné biele ľuďom starším ako 40-45 rokov. Vzhľadom na to, že výrobok absorbuje telo o 98%, nevytvára pocit ťažkosti v žalúdku, ako sa to stalo po jedle mäsových jedál.

Bielko z kuracieho vajca je 85% vody, 12,7% bielkovín, 0,3% tuku a 0,7% sacharidov. Tiež v jeho zložení sú vitamíny B, ktoré sú obzvlášť užitočné pre zdravie žien: podporujú rast vlasov, nechtov a udržiavanie váhy v norme.

Proteín na chudnutie

Mnohí odborníci na výživu dokonca odporúčajú svojim pacientom, aby nahradili večerné jedlo dvoma bielkami. Počas noci sa produkt rozkladá, podporuje telo aminokyselinami a pomáha vylučovať užitočné hormóny: somatotropín a serotonín.

Keďže vaječná bielko obsahuje minimálne množstvo tukov a sacharidov, človek postupne stráca váhu. To je jeden z najefektívnejších spôsobov boja proti viscerálnemu tuku! Tiež lekári odporúčajú jesť bielko po ochorení a počas nej, pretože tento produkt pomáha posilniť imunitný systém.

Krvný tlak

Proteín obsahuje špeciálnu látku – peptid. To pomáha udržiavať krvný tlak osoby v normálnych hraniciach. Preto tí, ktorí trpia častými zmenami tlaku, majú povinne denne konzumovať vaječné bielka.

Je dôležité si uvedomiť, že použitie bielok v nadmernom množstve, môže viesť k rozvoju „zlého“ cholesterolu, ktorý čoskoro negatívne ovplyvní prácu kardiovaskulárneho systému.

zdroj:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>