Bazalka nie je len korením, ale aj všestranným liekom

Pestujeme ju v záhrade ako zeleninu, ktorá sa používa do jedla. Používaná bazalka je výborná ako liek. Horúca infúzia z bazalky sa pije :

  • na zápal obličiek
  • na močový mechúr
  • na nachladnutia
  • na nádcha

Infúzia je považovaná za užitočnú pri črevnej a pečeňovej kolike, plynatosti, nedostatku chuti do jedla, ako aj pri neurózach, bolesti hlavy, epilepsii, bronchiálnej astme.

Bazalka sa považuje za účinný nástroj, ktorý zvyšuje množstvo mlieka u dojčiacich žien.

Zápal stredného ucha

Postup a čo potrebujeme:

2 polievkové lyžice byliniek dať do 0,5 litra vriacej vody, priveďte ju do varu pri nízkej teplote, ale nevarte a necháme variť asi 10 minút. Navlhčite tampón a prikladajte na bolestivé ucho a podržte 1-2 hodiny. Je možné denne, zatiaľ čo uši bolia.

Zápal spojiviek

Postup a čo potrebujeme:

1 polievková lyžica suchých byliniek nasypať do pohár vriacej vody. Necháme ochladnúť. Niekoľkokrát denne, s touto infúziou pretierajte oči.

Nervové napätie, zvýšené napätie

Postup a čo potrebujeme:

1 polievkovú lyžicu bylín dáme do pohára vriacej vody, necháme lúhovať 15-20 minút. Piť ako čaj s cukrom alebo medom, ale nie viac ako 2 krát denne.

Nevoľnosť

Postup a čo potrebujeme:

Pijeme rovnakú infúziu, ako sme pripravili pre napätie, pomáha aj pri záchvatoch nevoľnosti alebo vracania.

Bolesť zubov

Postup a čo potrebujeme:

Pestuje bazalka výhradne ako korenie, bez vedomia o jej liečivých vlastnostiach.

Ako mne pomohla bazalka

Jedného dňa, som trúchlil bolesťou zubov a išiel na autobus. Žena, ktorá sedela na opačnej strane, na chvíľu ma sledovala a potom sa čudovala, čo ma trápilo. Práve som mával rukou, lebo som nemohol ani hovoriť s bolesťou. Potom sa žena naklonila k svojej taške, vytiahla z vrecka vetvičku z bazalky a poradila mi, aby som žuval listy a potom ich pripevnil k bolestivému zubu. Urobil som to. Prekvapivo, keď sme sa dostali do mesta, môj zub prestal bolieť!

Celý svoj život trpím štípaním komármi. Dokonca ani letné večery sa mi nepáčili kvôli tomuto hmyzu, pretože som sa chránil pred nimi, musel som nosiť dlhé nohavice a dlhé tričko. A stačila rada známeho, potrieť sa konárikom bazalky. Odvtedy som začal používať túto metódu a komáre ma nechali osamote.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>