Aloe Vera: Prečo ju Egypťania nazvali rastlinou nesmrteľnosti?

Aloe Vera sa bežne považuje za roztomilú a ľahko ošetriteľnú rastlinu, ktorá okamžite rozjasní každý domov.

A zatiaľ čo sukulent sa stal v amerických domoch obľúbenejším, mnohí ľudia si neuvedomujú, že ich dekoratívna rastlina skutočne obsahuje úžasné liečivé vlastnosti.

Táto rastlina, známa tiež ako Aloe Barbadensis, sa používa po tisíce rokov po celom svete.

Bolo hlásené, že má takmer posvätné miesto v staroegyptskej, gréckej a rímskej spoločnosti. Má tiež dlhú históriu lekárskeho využitia v Južnej Afrike, Latinskej Amerike a Karibiku.Prihláste sa do nášho bezplatného denného spravodajcu.
Získajte denné tipy na zdravie a exkluzívne ponuky dodávané priamo do vašej doručenej pošty.

University of Maryland Medical Center tiež uvádza, že Aloe bol populárnym predpisom v Spojených štátoch počas 18. a 19. storočia. Dnes zostáva jednou z najbežnejšie používaných liečivých bylín v krajine.

Výhody Aloe Vera

Požitie Aloe Vera zostáva obľúbeným domácim liekom na ústnu dutinu , osteoartritídu, ulceróznu kolitídu, horúčku, astmu a jednoducho sa používa ako všeobecné tonikum. Je dokonca považovaný za produkt prírodnej krásy.

Gél sa tiež často nanáša na pokožku na ošetrenie popálenín od slnka, popálenín, poranení, infekcií a iných rán. Pôsobí ako analgetikum a bojuje so zápalom a svrbením.

Je to vďaka dvom silným látkam zvyšujúcim imunitu: lykoproteínom a polysacharidom. Glykoproteíny pôsobia na blokovanie bolesti a zmiernenie zápalu, zatiaľ čo polysacharidy podporujú hojenie pokožky a udržujú ju hydratovanú.

V skutočnosti niektoré štúdie zistili, že aloe lieči popáleniny lepšie ako bežné lieky, čo sa týka skrátenia doby hojenia a bolesti.

Rastlina je tiež známa tým, že lieči zápchu, genitálny opar, psoriázu, seboroickú dermatitídu, rakovinu, vredy vredu, infekciu horných dýchacích ciest, dentálne stavy, vysoký cholesterol,zápalové črevné ochorenie a znižuje hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou 2. typu. Môžete si dokonca vytvoriť svoj vlastný Aloe Vera Gel.

Ako pripraviť Aloe Vera gél?

Budete potrebovať:

 • Čistá doska na krájanie
 • Ostrý filetovací nôž
 • Rastlina aloe
 • Čistý tanier
 • Čistý bavlnený uterák
 • Sterilná sklenená nádoba
 • Čerstvá citrónová šťava
 • Kuchynský robot (voliteľný)

Pokyny:

 1. Začnite umývaním rúk, aby ste zabránili kontaminácii sterilného gélu.
 2. Vyberte si zo spodnej časti rastliny hustý a šťavnatý zrelý list. Malo by byť dlhé najmenej 4 až 6 palcov. Odrežte ju čisto na rastline, aby orechy poškodili ostatné listy.
 3. Čistite nôž.
 4. Umyte a osušte list a nechajte ho sedieť na tanieri pod uhlom 45 °, aby mohol vytiecť svoju žltú šťavu. Táto šťava je silné preháňadlo, ktoré môže u niektorých ľudí spôsobiť zažívacie ťažkosti.
 5. Po 15 minútach preneste list na dosku na krájanie a odstráňte okraje harfy zo strán.
 6. Potom jemne vyplňte list tak, aby ste odstránili zelený vonkajší obal a odstráňte čo najmenšie množstvo gélu v procese. Opakujte tento postup, kým sa neodstráni všetka zelená.
 7. Gél nakrájajte na kocky a vložte ho do pohára.
 8. Spustite nôž pozdĺž zelených útržkov, aby ste pozbierali zvyšný gél.
 9. Na gél vytlačte trochu čerstvej citrónovej šťavy, aby vám pomohla vydržať dlhšie. Na každú šálku gélu budete potrebovať zhruba štvrtinu citróna. Pretrepte rovnomerne.
 10. Ak chcete, preneste gél do vášho kuchynského robota a pulzujte vysoko, aby sa z neho stal hladší gél.
 11. Uchovávajte v uzavretej nádobe v chladničke až týždeň.

Na lekárske použitie užite 30 ml trikrát denne po konzultácii s lekárom.

ZDROJ:dailyhealthpost.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>