Aloe vera je liečivá rastlina, ale pozor, nie pre každého!

Aloe je zelená rastlina, ktorej listy sú pokladnicou mimoriadne hodnotných látok pre naše zdravie. Aloe šťava pomáha pri liečbe alergií, zlepšuje imunitu a znižuje cukor. Aloelové gély môžu byť použité na rany a popáleniny na urýchlenie ich hojenia. Prospešné vlastnosti tejto rastliny by však nemali používať všetci!

 • Rastlina má asi 180 rôznych druhov a vyskytuje sa na všetkých kontinentoch. Bez ohľadu na to, ktoré druhy si vyberáme, vo svojich mäsitých listoch nájdeme účinné látky, ako je aloín, barbaloín, aloeemodín. Laboratórne testy potvrdzujú vhodnosť týchto látok. Používajú sa na výrobu baktericídnych liečiv , môžu tiež pomáhať pri liečbe rakoviny.
 • Aloe môže byť použitý vnútorne. Jeho laxatívne a choleretické vlastnosti nás však robia opatrnými. Spotrebuje sa vo veľkých množstvách a zmyje elektrolytyz nášho tela, najmä draslíka. Nemali by ho užívať tehotné ženy!
 • Šťava z Aloe podporuje náš imunitný systém, vďaka čomu pomáha bojovať proti imunitným ochoreniam, ako je psoriáza a ekzém. Nedávne výsledky výskumu tiež naznačujú, že môže znížiť hladinu cukru v krvi u ľudí s diabetom. Pomáha pri nervovom vyčerpaní, neuralgii alebo pretrvávajúcich bolestiach hlavy. Funguje veľmi dobre pri chorobách tráviaceho traktu, vredovej choroby a kolitíde. Kontraindikácia je však zápal slepého čreva!
 • Masti a aloe gély pomáhajú pri liečbe popálenín, urýchľujú procesy hojenia rán. Pracujú dobre aj pri tých najťažších kožných problémoch, vredoch a dekubitoch. Antiprostaglandíny v ňom obsiahnuté majú analgetický účinok a môžu inhibovať zápalové procesy. Koža malých detí je extrémne savá a citlivá, priamaaplikácia na kožu batoľatá môže spôsobiť popáleniny, nevoľnosť a dokonca hnačku. Nikdy ho nepoužívajte u dojčiat!
 • Použitie aloe vo veľkých množstvách môže tiež spôsobiť slabosť tela, spomaliť pulz a znížiť teplotu nášho tela. Nemôžeme ho používať spolu s jódom, tymolom a mentolom.
 • Kontraindikácie na jeho použitie sú tiež:
 1. Krvácanie rovnakého pôvodu (aj menštruácia)
 2. Zápal močového mechúra
 3. Stav bezprostredne po gastrointestinálnych operáciách
 4. Kŕčové žily
 5. Vysoký tlak

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>